Acer Aspire V15

Acer Aspire V15 – kvalitní (nejen) herní notebook

Ne vždy musí být výkonný herní notebook zároveň velký a hůře přenosný. To dokazuje i Acer s jeho notebookem Aspire V15. Notebook nabízí dostatečný výkon vhodný i pro hraní her a to v pěkném kabátku a za přijatelnou cenu. Pojďme se na něj podívat podrobněji.

Konstrukce a provedení

Černé plasty notebooku obsahují matnou povrchovou úpravu. Původně jsem doufal, že tato úprava zabrání zanechávání otisků prstů na těle notebooku. Bohužel opak je pravdou a i přes tuto matnou úpravu na notebooku zůstávají viditelné otisky.  Kromě toho nejde ale plastům notebooku nic moc vytknout a jde o pevnou a kvalitní konstrukci. Víko displeje se sice mírně prohýbá, ale nejde o nic hrozného a i přesto je displej dostatečně chráněn.

Konektorová výbava byla vtěsnána kompletně na pravou stranu, kde se nachází napájecí konektor, ethernetový RJ-45, HDMI, 3x USB a audio jack. Na přední straně notebooku ještě najdeme čtečku SD karet.

Klávesnice notebooku je příjemná a píše se na ní bez problému. Tomu přispívá i dobrá odezva kláves. Při psaní a práci v noci oceníte červené podsvícení kláves.

Displej

Displej notebooku je vybaven rozlišením 1920×1080. Díky tomu zajišťuje dostatek místa pro práci a jemné zobrazení při 15″.

Výkon

Vzhledem k tomu, že Acer tímto notebookem cílí především na náročné uživatele a hráče, tak tomu odpovídá i výkon. Notebook je vybaven dvoujádrovým procesorem Intel Core i5 s frekvencí  2,3 GHz, 8 GB pamětí RAM a grafickou kartou NVIDIA GeForce GTX 950M s pamětí 4 GB

Acer Aspire V15 obsahuje klasický pevný disk s kapacitou až 1 000 GB.

Baterie a výdrž

O výdrž se stará třičlánková baterie o kapacitě 4 450 mAh, která zajistí kolem cca 3h provozu. Hodně ale záleží na způsobů práce.

Shrnutí a závěr

Acer Aspire V15 nabízí v luxusním a kvalitním kabátku parádní výkon a to za celkem přijatelnou cenu kolem 21 000Kč. Vzhledem k výkonu a kvalitě IPS displeje může jít nejen o herní notebook, ale také notebook vhodný pro náročnější práci či práci s grafikou.

Celkové hodnocení: 4.5 / 5

Klady

  • Konstrukce
  • Podsvícení klávesnice
  • Výkon
  • Kvalita displeje

Zápory

  • Zůstávající otisky prstů

lze pořídit v českých e-shopech za cenu od do  

  • Nejspolehlivější internetový obchod v ČR
  • Doprava zdarma a další výhody
  • Můžete mít ještě dnes nebo zítra
  • Prodejny a odběrná místa po celé ČR
alza logo

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru