Acer Chromebook 11

Acer Chromebook 11 – mobilní Chromebook

Acer Chromebook 11, jak již název napovídá, je jedním ze zástupců tzv. Chromebooků s operačním systémem Chrome OS. Hlavním lákadlem mohou být jeho mobilní rozměry, dobrá výdrž na baterie a to vše v kombinaci s nízkou cenou.

Konstrukce a provedení

Acer Chromebook 11  se prodává v elegantní bílé barvě. Design je příjemně jednoduchý a minimalistický. Ačkoliv je cena notebooku nízká, tak plastová konstrukce působí pevně a nikde nic nevrže. Menší nevýhodou je povrchová úprava, na které zůstávají viditelné otisky prstů. Toto je však bohužel klasika u většiny prodávaných notebooků.

Rozměry notebooku jsou 299 x 202 x 18,7 mm a hmotnost 1,2 kg.

Na levé straně notebooku se nachází konektor USB 3.0 a čtečka karet. Další USB konektor najedeme ještě na pravé straně, tentokrát jde ale o verzi 2.0, vedle kterého je ještě kombinovaný audio jack. Konektorovou výbavu uzavírá napájecí konektor spolu s HDMI, umístěnými na zadní straně notebooku.

Displej

Displej je takový standard této kategorie. Jde o 11,6″ TN panel s rozlišením 1366 x 768 pixelů. S tím se pojí horší pozorovací úhly a jeho kvalita. To je ale vzhledem k ceně celkem omluvitelné. Velkou výhodou je, že displej je matný, takže se nemusíte bát odlesků světla při práci.

Výkon

Vzhledem k tomu, že nejde o žádný herní notebook, ale o zařízení s Chrome OS určeným hlavně pro prohlížení internetu, tak tomu je uzpůsobený i jeho výkon, který je v tomto případě dostatečný. Stará se o něj procesor Intel Celeron Dual Core s frekvencí 2,16 GHz a dvěma jádry. Paměť RAM má kapacitu 2 GB. Místo pevného disku je použité 16 GB eMMC flashové úložiště.

Notebook je chlazený pasivně, takže vás nebude rušit žádný hluk.

Baterie a výdrž

O výdrž se stará tříčlánková baterie s kapacitou 3 220 mAh, která udrží notebook při životě cca kolem 7 – 9 hodin.

Google Chrome OS

Absence windows může být pro někoho omezující. V tom případě doporučuji se podívat po podobně levných noteboocích obsahujících windows jako jsou např. námi dříve recenzovaný Asus X205TA nebo Acer Aspire E11. V případě že hledáte ale zařízení se kterým chcete pouze prohlížet a pracovat na internetu, tak Chrome OS Vám může bohatě postačovat.

Celý systém je jednoduchý na používání a jeho osvojení Vám zabere jen pár minut. Níže se můžete podívat na video představení Chrome OS od Googlu:

Shrnutí a závěr

Pokud se obejdete bez windows a hledáte notebook hlavně pro prohlížení internetu, tak  Acer Chromebook 11 může být vhodná volba. Dostanete tak ideální zařízení, spolu s kompaktními rozměry a fantastickou výdrží na baterii. To vše za cenu jen do 5 000Kč.

Pokud se však bez windows neobejdete, např. kvůli některým aplikacím, ale přesto hledáte něco podobně přenosného a levného, tak doporučujeme se podívat na námi dříve recenzovaný Asus X205TA nebo Acer Aspire E11.

lze pořídit v českých e-shopech za cenu od do  

 • Nejspolehlivější internetový obchod v ČR
 • Doprava zdarma a další výhody
 • Můžete mít ještě dnes nebo zítra
 • Prodejny a odběrná místa po celé ČR

alza logo

Celkové hodnocení: 3.5 / 5

Klady

 • Cena
 • Výdrž
 • Matný displej

Zápory

 • Pozorovací úhly a kvalita displeje
 • Otisky prstů

lze pořídit v českých e-shopech za cenu od do  

 • Nejspolehlivější internetový obchod v ČR
 • Doprava zdarma a další výhody
 • Můžete mít ještě dnes nebo zítra
 • Prodejny a odběrná místa po celé ČR
alza logo

1 názor na “Acer Chromebook 11 – mobilní Chromebook”

 1. Pingback: Acer Aspire E11 - přenosný notebook za nízkou cenu - Recenze notebooků

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít nahoru