Notebook Dell Inspiron 15 - recenze

Dell Inspiron 15 (recenze) – Výkonný moderní notebook

Moderní notebook se vyznačuje elegantním designem, dlouhou výdrží a pochopitelně především špičkovým výkonem spolu s vysokou rychlostí. Ovšem mezi moderními notebooky je občas těžké vybírat, o tom není pochyb. Notebook Dell Inspiron 15 se ale rozhodě řadí mezi ty modely, které bychom při výběru opravdu dobrého notebooku měli brát v potaz. Jedná se o stroj, splňující veškeré požadavky na maximální kvalitu i stoprocentní spolehlivost. Elegantní design a nízký profil je pochopitelně samozřejmostí.

Konstrukce, design a provedení

Notebook Dell Inspiron 15 má tradiční design, působí decentním dojmem a v tmavě šedém provedení je to stylový notebook i pro náročného manažera nebo podnikatele. Horní stranu zdobí jen vkusné logo výrobce. I vnitřní strana notebooku je v podobném stylu. Klávesnici je možné podle potřeby podsvítit a pracovat tak i v horších světelných podmínkách.

Pevná konstrukce je kovová a dostatečně odolná, přesto je notebook současně lehký. Jeho rozměry jsou 384.9 x 25.44 x 274.73 mm a hmotnost činí pouhých 2.7 Kg.

Notebook je opatřen často využívaným konektorem HDMI pro kvalitní přenos obrazu i zvuku, dvěma porty USB 2.0 a jedním USB 3.0. To si možná zaslouží drobnou výtku, druhý USB 3.0 konektor by jistě nebyl zbytečný a leckterý uživatel by jej ocenil.

Dell Inspiron 15
Notebook Dell Inspiron 15

Displej

Pro co nejlepší práci a zážitek při přehrávání filmů se v notebooku nachází Full HD displej s LED podsvícením a úhlopříčkou 15,6″. Při intenzivnějším slunečním svitu ale není jeho viditelnost zcela dokonalá. S mobilním notebookem ale snadno najdeme vhodnější místo, kde světelné podmínky budou příznivější.

Výkon a další vlastnosti

Díky výkonnému procesoru Intel Core i5, pracujícímu na frekvenci 2.5 GHz a s možností navýšení výkonu až na 3.00 GHz v režimu Turbo Boost s podporou technologie Hyperthreading se jedná o mimořádně výkonný a rychlý stroj. Procesor navíc vhodně doplňuje i operační paměť DDR3 – 8 GB. Dokonalé zobrazení zajišťuje grafika NVIDIA GeForce GTX 1050.

Pro uložení dat slouží pevný disk o kapacitě 256 GB. Čtečka paměťových karet a WiFi připojení nebo webová kamera s mikrofonem jsou u moderních notebooků již samozřejmostí.

Baterie a výdrž

Výdrž je více než dostatečná, i při velkém využití výkonu je notebook Dell Inspiron 15 schopný pracovat nezávisle na síťovém napájení až cca tři hodiny. To je více než běžný standard a svědčí to kvalitě použité baterie W/HR. Díky výkonnému adaptéru je i nabíjení velmi rychlé.

Shrnutí a závěr

Závěrem naší recenze se podívejme ve zkratce na to, co nám Dell Inspiron 15 může vlastně nabídnout. Rozhodně je to vysoký výkon, dlouhá výdrž baterie a v neposlední řadě i malé rozměry a nízkou hmotnost. Tento moderní notebook, který jistě oceníte v práci i pro osobní využití se prodává za cenu do 23 000 Kč.

Celkové hodnocení: 4.5 / 5

Klady

  • Výkon
  • Výbava
  • Konstrukce a design
  • Výdrž baterie

Zápory

  • Jen jedno USB 3.0

lze pořídit v českých e-shopech za cenu od do  

  • Nejspolehlivější internetový obchod v ČR
  • Doprava zdarma a další výhody
  • Můžete mít ještě dnes nebo zítra
  • Prodejny a odběrná místa po celé ČR
alza logo

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru