Notebook HP 250 G7 Recenze

HP 250 G7 (recenze) – Sedmá generace levného pracovního notebooku

Již posedmé přichází HP se svým levným pracovním notebookem z oblíbené řady HP 250. Ten se, stejně jako předchůdci, pyšní nízkou cenou, ale zároveň slušným výkonem dostatečným pro běžnou práci. Jak si tato nová řada vede a vyplatí se?

Vzhled, design a konstrukce

Na úvod recenze se podívejme na vzhled a provedení notebooku. Je totiž jasné, že vzhledem k ceně se bude šetřit na materiálech. Proto zde byl použitý pouze obyčejný plast, naštěstí v celkem dobrém a kvalitním provedení, takže to v této relaci až tak moc nevadí. Trošku slabší je kvalita v oblasti víka,  kde je možné pozorovat mírné prohýbání. Naštěstí se nejedná o nic strašného, co by bránilo běžnému používání a nějak zásadně vadilo.

Spodní část notebooku je ale pevná a bez jakýchkoliv výrazných viditelných prohybů. Na klávesnici se píše taktéž pohodlně a spousta uživatelů jistě ocení přítomnost numerického bloku klávesnice.

Design notebooku HP 250 G7
Design notebooku HP 250 G7

Displej

15.6 palcový displej se tentokrát dočkal mírného vylepšení a z původních 1366 x 768 jsme se u HP 250 G7 konečně dočkali Full HD rozlišení 1920×1080 bodů. Což je pro práci jistě pohodlnější a i kvalita těchto panelů je o něco lepší, přestože na IPS panely to má stále daleko.

Hardware a výkon

Po stránce výkonnosti není notebook HP 250 G7 zrovna nadupanou herní mašinou, ale pro běžné uživatele a klasickou každodenní práci nabízí výkonu dostatek. Základem je čtyřjádrový procesor Intel Core i5 s frekvencí 1.6 GHz. Pamětí RAM je v notebooku rovných 8 GB, grafika je integrovaná Intel HD Graphics 620 a pro data nabízí notebook úložný prostor na SSD disku o velikosti 256 GB. To na jednu stranu není tolik jako u předchůdce, na tu druhou, díky technologii SSD běží systém rychleji a práce je tak příjemnější.

Notebook HP 250 G7
Notebook HP 250 G7

Baterie a výdrž

Pro práci je neméně důležitá i výdrž baterie. Nikdo přeci nechce přerušovat práci či se rozptylovat hledáním zásuvek v okolí. HP 250 G7 naštěstí vydrží bez problému pracovat 4-7 hodin, dle vytížení notebooku o což se stará baterie s kapacitou 41 Wh.

Hodnocení a závěr

Pokud hledáte notebook na práci s dostatečným výkonem a výdrží baterie, tak HP 250 G7 určitě stojí za zvážení. Navíc přidává Full HD displej, SSD disk a na svou cenu i celkem slušnou konstrukci, takže má rozhodně co nabídnout a cenově se vlezete bez problému do 15 000 Kč, což je jistě ohromné plus.

Tip: Přečtěte si recenzi novějšího notebooku HP 250 G8.

Celkové hodnocení: 4 / 5

Klady

  • Poměr cena/výkon
  • Výdrž baterie
  • Konstrukční zpracování
  • Full HD displej

Zápory

  • Prohýbající se víko displeje
  • Občas hlasitější větrák

lze pořídit v českých e-shopech za cenu od do  

  • Nejspolehlivější internetový obchod v ČR
  • Doprava zdarma a další výhody
  • Můžete mít ještě dnes nebo zítra
  • Prodejny a odběrná místa po celé ČR
alza logo

1 názor na “HP 250 G7 (recenze) – Sedmá generace levného pracovního notebooku”

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru