HP 255 G7 Recenze

HP 255 G7 (recenze) – Notebook se skvělým poměrem cena/výkon

Notebooky od HP řady 255 se vyznačují velmi dobrým výkonem za pěknou nízkou cenu. O tom nás přesvědčil výrobce již u své páté a čtvrté generace. V tomto trendu pokračuje i nyní. Jak si tuto svou laťku udržuje vám prozradí tato dnešní recenze. Pokud hledáte levný notebook do domácnosti či na práci, tak neváhejte číst dál.

Konstrukce a design

Stejně jako v případě předchozích generací je HP 255 G7 obdařen pouze plastovým tělem. Vzhledem k ceně přístroje to není nijak překvapující a nutno říct, že ani nijak na škodu. Cena tak mohla zůstat nízko a i tak je konstrukce notebooku velmi pevná a nijak se neprohýbá. Teda až na okolí displeje, které by mohlo být pevnější, ale při běžné práci to nijak nepřekáží.

Příjemná je i nízká hmotnost, která nepřekračuje ani 2 kg. Hmotnost přístroje je totiž pouhých 1.78 kg, což je u 15” notebooku velmi pěkná váha, kterou ocení nejeden uživatel při častém přenášení v batohu či brašně

Levný notebook HP 255 G7
Černý design notebooku HP 255 G7

Displej

Oproti předchozím generacím se 15” displej notebooku HP 255 G7 dočkal rovnou FullHD rozlišení 1920 x 1080. Což je určitě chvályhodné jelikož 1366 x 768 je již přežitek a pro pohodlnější práci je větší rozlišení komfortnější. Matné provedení navíc eliminuje nepříjemné odlesky světla.

Hardware a výkon

I přes nízkou cenu se notebook zasloužil solidní konfiguraci, která pro běžnou práci bude dostačující. Základem je dvoujádrový procesor AMD Ryzen 3 s frekvencí 2.5 GHz spolu se 4 GB operační paměti RAM. O grafický výkon se stará integrovaná grafická karta AMD Radeon RX Vega 3. 

Výkonu velmi napomáhá i SSD disk, který zajišťuje rychlejší start a běh systému. Jeho velikost je 128 GB, takže pro uživatelská data bude mít jistě většina uživatelů dostatek místa. Kdyby to náhodou nestačilo, je k dispozici i slot pro paměťové karty, díky kterému je možné paměť ještě rozšířit, případně využít některý z dostupných externích pevných disků.

Přední strana notebooku HP 255 G7
Přední strana a displej notebooku HP 255 G7

Výdrž baterie

Kapacita baterie byla oproti předchozí G5 navýšená na 41 Wh. S touto kapacitou udrží notebook na nabití až pět hodin práce, což je velmi pěkná výdrž na tak levný notebook.

Hodnocení a závěr

HP 255 G7 za nízkou cenu, která se pohybuje jen kolem 9 000 Kč nabízí slušný poměr cena/výkon, se kterým hravě splní požadavky méně náročných uživatelů, kterým pro práci nabídne vše potřebné. Navíc v pěkném a velmi dobře zpracovaném těle a s FullHD displejem.  

Celkové hodnocení: 4.5 / 5

Klady

  • Nízká cena
  • FullHD displej
  • Poměr cena/výkon
  • Výdrž baterie

Zápory

  • Prohýbání konstrukce v okolí displeje

lze pořídit v českých e-shopech za cenu od do  

  • Nejspolehlivější internetový obchod v ČR
  • Doprava zdarma a další výhody
  • Můžete mít ještě dnes nebo zítra
  • Prodejny a odběrná místa po celé ČR
alza logo

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru