Recenze notebooku HP ProBook 450 G4

HP ProBook 450 G4 – rozumná kvalita za nízkou cenu

HP renovovalo svojí řadu notebooků s kódovým označením HP ProBook 450 G4, určenou méně náročným uživatelům, pro které je prioritou při výběru nízká cena. Tu si novinka drží stále nízko kolem 20 000 Kč. Na jaké další novinky je možné u této novinky narazit vám ukáže naše recenze.

Vzhled a konstrukce

Vzhled se oproti předchozím generacím nijak výrazně neproměnil, ale vzhledem k svému elegantnímu a praktickému designu to nebylo ani nijak výrazně potřeba. Zachována zůstala i kombinace plastů s hliníkovým víkem notebooku, které je tak odolnější a zajišťuje vyšší ochranu displeji notebooku.

Víko notebooku HP ProBook 450 G4
Víko notebooku HP ProBook 450 G4

Displej

Když jsme již zmínili displej, tak u něj i chvilku zůstaneme. Jeho rozlišení je 1920 x 1080 px, což je u 15,6″ notebooku rozhodně lepší než pouhé HD rozlišení, u kterého bývají viditelné dokonce i jednotlivé pixely, což se tady díky FullHD neděje. Bohužel se ale nejedná o IPS displej, což se projeví na horším barevném podání a především pozorovacích úhlech.

Displej a klávesnice notebooku HP ProBook 450 G4
Displej a klávesnice notebooku

Výbava a hardware

S výbavou na tom není HP ProBook 450 G4 nijak špatně. Osazený dvoujádrový procesor Intel Core i5 s frekvencí 2.5 GHz, 8 GB RAM a dedikovaná grafická karta NVIDIA GeForce 930MX s pamětí 2 GB z něj dělá dostatečně výkonný stroj i pro náročnější práci.

Ani po stránce konektivity nic podstatného nestrádá. Pro připojení externího monitoru je možné využít HDMI či starší VGA. Přítomná je dvojce USB 2.0 konektorů a jeden 3.0. K síti se můžete připojit klasicky kabelem s pomocí LAN konektoru, nebo bezdrátově díky WiFi a nechybí ani bezdrátový Bluetooth. Vzhledem k tomu, že 15″ notebook skrývá v sobě dost místa, tak přítomná je i DVD mechanika, která je sice v dnešní době čím dál víc na ústupu, ale jistě ji mnozí uživatelé ocení. Někteří uživatelé jistě ocení také čtečku otisku prstů, která se u nových business notebooků stává již takovým standardem.

Pro ukládání dat je notebook vybaven hned dvojicí disků. Jeden o velikosti 1 TB a druhý systémový SSD disk s kapacitou 128 GB. Tato kombinace výrazně zrychluje spouštění systému a především jeho běh při práci.

Pravá strana notebooku HP ProBook 450 G4

Výdrž

U baterie s kapacitou 48 Wh výrobce uvádí výdrž až 9 hodin, což se ve skutečnosti liší dle práce s notebookem a podle toho využívaného výkonu. Přesto není problém se dostat i na 5 hodin, což jistě potěší.

Hodnocení a závěr

Ve prospěch HP ProBook 450 G4 hovoří nejen příjemná cena do 20 000 Kč, ale také slušné konstrukční zpracování, FullHD displej a, vzhledem k ceně, i dobrý výkon a výdrž baterie.

Celkové hodnocení: 4.5 / 5

Klady

  • Konstrukce
  • FullHD displej
  • Poměr cena/výkon

Zápory

  • Víko náchylné na otisky prstů

lze pořídit v českých e-shopech za cenu od do  

  • Nejspolehlivější internetový obchod v ČR
  • Doprava zdarma a další výhody
  • Můžete mít ještě dnes nebo zítra
  • Prodejny a odběrná místa po celé ČR
alza logo

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru