Jak vybrat notebook

Notebook je řešením, které dnes spousta uživatelů volí místo klasického stolního počítače. Výhody, které přináší, jsou nesporné. Ovšem na co se při výběru zaměřit? Jak vybrat notebook, abyste s ním byli spokojeni?

Před samotným výběrem je vhodné se zamyslet na tím, k čemu budete notebook využívat a kolik jste ochotni do něj investovat. Podle toho se následně můžete zaměřit na to, co je pro vás důležité. Ať už je to nízká cena a budete se tedy poohlížet po něčem levnějším, výkon vhodný i na hraní náročnějších her (s čímž ale souvisí naopak vyšší cena), či velikost notebooku vhodná pro časté přenášení.

Jak vybírat levné notebooky

Už dávno neplatí, že notebook je něčím, co si mohou dovolit jen ti bohatší. K dostání už je dnes celá škála levných notebooků. A levný nemusí nutně znamenat špatný. Přesto se ale zaměřte na některé základní parametry. Určitě si pohlídejte rozlišení displeje. Naprostým minimem je rozlišení 1366 x 768 pixelů. Důležitá pro vás bude také velikost paměti RAM. Ačkoliv jsou nové operační systémy poměrně šetrné, vždy vybírejte model s alespoň 4 GB operační paměti.
 

Jak vybírat herní notebooky

Pokud patříte mezi vášnivé hráče počítačových her, herní notebooky pro vás budou tím pravým. Většinou jde o opravdu „nadupané“ přístroje. Zaměřte se především na procesor. Osvědčené klasiky jsou procesory i5 a i7. Pro hráče je naprosto nezbytná i operační paměť. Pro dnešní hry volte 8, spíše ale klidně i 16 GB paměti RAM. A nejdůležitější součástí je samozřejmě grafická karta. Volte osvědčené značky a ujistěte se, že karta bude mít dostatek vlastní paměti. A pamatujte také na klávesnici – její rozvržení a styl vám musí sedět, abyste si hraní užili co nejvíc.

Jak vybrat malý a lehký notebook

Malý a lehký notebook, takový je častý požadavek mnoha zákazníků. Éra nevýkonných netbooků už je dávno pryč, a i s malým notebookem si můžete užít dost zábavy. Při výběru se zaměřte na celkovou hmotnost přístroje, většinou bývá kolem 1 kg. Zajímat vás musí také operační paměť a rozlišení displeje. Malé notebooky bývají úsporné, proto od nich můžete očekávat skvělou výdrž na baterii, u některých modelů až 10 hodin.
 

 

Přejít nahoru