Lenovo Legion 5 recenze

Lenovo Legion 5 (recenze) – Notebook s herním výkonem

Lenovo Legion 5 je dalším zástupcem v kategorii herních notebooků, kde slibuje silný výkon i pro hraní náročnějších her, ale také kvalitní displej či dobrou výdrž baterie, pro ještě lepší zážitek z hraní i na cestách. Pojďme se na něj podívat blíže v recenzi.

lze pořídit v českých e-shopech za cenu od do  

 • Nejspolehlivější internetový obchod v ČR
 • Doprava zdarma a další výhody
 • Můžete mít ještě dnes nebo zítra
 • Prodejny a odběrná místa po celé ČR
alza logo

Konstrukce, vzhled a design

Lenovo Legion 5 je svým vzhledem podobný klasickým notebookům Lenovo, kterým dominuje černé barevné provedení s ostrými hranami. To oživuje barevné provedení loga a hlavně barevně podsvícená klávesnice. Když už jsme u klávesnice, tak její tlačítka mají nízký zdvih a co se psaní týká, tak se na ní díky tomu píše velmi dobře. Barevné podsvícení je ocenitelné hlavně při práci nebo hraní v noci.

Kvalitou provedení Lenovo Legion 5 poskytuje bezpečí vnitřnostem notebooku při přenášení a také komfort při práci. Nikde totiž nic nevrže ani se nijak neprohýbá. 

Lenovo Legion 5 - tělo a konstrukce notebooku
Lenovo Legion 5 – tělo a konstrukce notebooku

Displej

Displej by měl být jednou z předností tohoto notebooku a netají se tím ani výrobce. A nutno říct, že je k tomu důvod. Displej, který má 15”, disponuje FullHD rozlišením 1920 x 1080 a hlavně IPS technologií a barevným podáním, které 100% pokrává sRGB gamut. Chlubit se může také širokými pozorovacími úhly a frekvencí až 165Hz. Díky těmto parametrům tak displej rozhodně nezkazí herní zážitek během hraní.

Hardware a výkon

Výkon je jednou z nejdůležitějších vlastností herních notebooků. U Lenova Legion 5 se o něj bát nemusíte. Notebook je poháněn procesorem AMD Ryzen 5 5600H s frekvenci až 4,2 GHz a 16 GB operační RAM paměti. O grafický výkon se stará grafická karta NVIDIA GeForce RTX 3060 s 6 GB pamětí.

Bohužel dobrý dojem z výkonu trošku kazí samotné chlazení, což je znát hlavně při dlouhém hraní v řádech hodin, kdy už chlazení tolik nezvládá. Taktéž jeho zvuk je trošku vyšší v případě náročnějších her. Pokud hodláte hrát delší dobu, tak stojí za zvážení si k notebooku pořídit nějakou chladící podložku. 

Herní notebook Lenovo Legion 5
Herní notebook Lenovo Legion 5

Baterie a výdrž

Přestože výrobce slibuje až osmihodinovu výdrž na jedno nabití, ve skutečnosti je tato výdrž o něco nižší. Závisí to samozřejmě dle způsobu práce případně náročnosti her, ale většinou se budete pohybovat tak kolem 5-6 hodin. 

Hodnocení a závěr

Lenovo Legion 5 je dobře vybaveným notebookem, který poskytuje slušný výkon i pro hraní náročnějších her, kvalitní displej i dobrou výdrž baterie. Menší vroubek na kráse mu činí chlazení, kde může případně pomoci nějaká chladící podložka jako příslušenství. Cena notebooku se pohybuje v rozmezí od 20 do 30 000 Kč, dle zvolené konfigurace notebooku.

Celkové hodnocení: 4.5 / 5

Klady

 • Kontrukce a provedení
 • Displej
 • Výkon
 • Výdrž baterie

Zápory

 • Horší chlazení při delším hraní

lze pořídit v českých e-shopech za cenu od do  

 • Nejspolehlivější internetový obchod v ČR
 • Doprava zdarma a další výhody
 • Můžete mít ještě dnes nebo zítra
 • Prodejny a odběrná místa po celé ČR
alza logo

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru