Xiaomi Mi Notebook Air

Xiaomi vstupuje na trh notebooků – Xiaomi Mi Notebook Air

Produkt:

Čínská firma XIAOMI, která si už získala ve světě jméno coby výrobce kvalitních a cenově přístupných chytrých mobilních telefonů, se rozhodla začátkem srpna letošního roku uvést na trh žhavou novinku, Xiaomi Mi Notebook Air. Něco vám ten název připomíná? Pokud se zajímáte o techniku, v tom případě není divu, když se podíváte na Mac Book Air od giganta s nakousnutým jablíčkem ve znaku, hned vám dojde, kde se našla inspirace. Ovšem nejde o zcela totožnou kopii, Xiaomi řeší detaily vlastním způsobem a výsledek určitě stojí za podrobnější prohlédnutí.Ve dvou odlišných provedeních

Notebook je vyráběn ve dvou velikostech, menší má displej o úhlopříčce 12,5″, jeho větší bratříček se pyšní úhlopříčkou 13,3 palců. Rozlišení je u obou shodné, 1920 x 1080 pixelů, takže dokonalé zobrazení textu, grafiky i obrázků je zaručeno.

Menší model je o něco jednodušší a tak i cena bude posazena o něco níž.

Na první pohled určitě každého upoutá minimální výška přístroje. Ve složením stavu je Xiaomi Mi Notebook Air vysoký pouhých 12,9 mm. Složený připomíná spíš tablet. Příjemně lehká je i jeho váha. Větší model váží 1,28 kg a menší pouhých 1 070 gramů. Skladnost bude rozhodně jednou z vlastností, které uživatelé ocení. Kompaktním rozměrům však musela ustoupit přítomnost DVD mechaniky.

Notebook je k dispozici v elegantním zlatém a stříbrném provedení. Tělo přístroje je celokovové, není opatřeno ani logem, působí skutečně úsporným, čistým a minimalistickým dojmem.

Xiaomi Mi Notebook Air

Xiaomi Mi Notebook Air

Co se skrývá uvnitř?

Výkonný procesor Intel Core i5 spolu s kvalitní grafickou kartou Nvidia GeForce 940MX GPU zaručí rychlé zpracování dat při streamování na internetu, hraní moderních her i práci s grafickými programy. Data budete moci ukládat na diskový prostor o velikosti 256 GB.

Chlazení je řešeno tak, aby bylo možné pracovat bez přestávek i při vysokém zatížení a výkonu. Mnohé jistě potěší neskutečná výdrž, výrobce uvádí při běžném provozu téměř neuvěřitelných deset hodin!

Konektory USB a HDMI jsou u moderních notebooků samozřejmostí, nechybí pochopitelně ani webkamera s rozlišením 1MPx. V notebooku je předinstalován operační systém Windows 10, na který si snadno zvyknou i ti, kteří používali dříve některý ze starších operačních systémů.

Péče věnovaná i detailům

Zpracování a celkové řešení se u notebooků zpravidla nijak výrazně neodlišuje, ale určitě potěší i takové detaily, jakými je například možnost zapnutí podsvícení u klávesnice.

Díky malým rozměrům a nízké hmotnosti ve spojení s opravdu dobrým výkonem se jedná o skutečně zajímavý notebook. Jaký o něj bude zájem ze strany spotřebitelů a jestli si firma Xiaomi vydobyje své místo i na trhu notebooků ukáže nejbližší budoucnost.

Hodnocení redakce - /5 Hodnocení redakce: /5

Klady:

Zápory:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *