Umax VisionBook 12Wr Flex Recenze

Umax VisionBook 12Wr Flex (recenze) – Flexibilní notebook na práci i zábavu

Výrobce Umax se může chlubit celou řadou levných notebooků. Jedním z nich je i mobilní a konvertibilní notebook Umax VisionBook 12Wr Flex s flexibilní konstrukcí, která z něj dělá jak tablet, tak i notebook. Čím vším ještě potěší prozradíme v recenzi.

lze pořídit v českých e-shopech za cenu od do  

  • Nejspolehlivější internetový obchod v ČR
  • Doprava zdarma a další výhody
  • Můžete mít ještě dnes nebo zítra
  • Prodejny a odběrná místa po celé ČR
alza logo

Konstrukce, vzhled a design

Jak jsme nakousli v úvodu recenze konstrukce notebooku Umax VisionBook 12Wr Flex je flexibilní. Přesto je však na svou cenu dobrá a to i přes použité plasty. Kvalitní kovové materiály byste zde hledali marně, ale na kvalitě mu to nijak neubírá, stejně jako na designu. 

Jednoduché minimalistické provedení v elegantní černé barvě vypadá pěkně a stylově. Na cestách oceníte především malé rozměry a hlavně nízkou hmotnost, která činí pouhých 1.16 kg. V tašce nebo batohu jej tak prakticky ani neucítíte.

Umax VisionBook 12Wr Flex

Displej

Zobrazovací plocha notebooku má velikost 11.6 palců a disponuje rozlišením 1366x768px. U větších displejů bychom s takovým rozlišením spokojení nebyli. Vzhledem ale k rozměrům displeje toto rozlišení nijak nevadí a naprosto dostačuje. IPS technologie zajišťuje lepší podání barev i když s displeji z vyšší cenové kategorie se zdaleka rovnat nemůže.

Výbava, hardware a výkon

Notebook pohání proces Intel Celeron M se čtyřmi jádry a frekvencí 1.1 GHz. Tomu slouží k ruce 4 GB operační paměti RAM a o grafický výkon se stará integrovaná grafická karta Intel UHD Graphics 600. S touto konfigurací tak nabízí dostatečný poměr cena/výkon. Umax VisionBook 12Wr Flex zkrátka není herním notebookem s našlapaným výkonem, ale na cesty a běžnou práci rozhodně postačí. 

Co více zamrzí je velikost pevného disku, která činí pouhých 64 GB. Leckterý mobilní telefon v dnešní době nabízí více vnitřní paměti. Naštěstí je možné ji rozšířit s pomocí microSD paměťových karet.

Flexibilní notebook Umax VisionBook 12Wr Flex
Flexibilní notebook Umax VisionBook 12Wr Flex

Výdrž baterie

Pro práci na cestách je dlouhá výdrž baterie základ. Nikomu se nechce neustále hledat zdroj energie a notebook pořád dobíjet. S tím si naštěstí Umax VisionBook 12Wr Flex hravě poradí. Výdrž se pohybuje kolem cca 6 h, dle jeho používání.

Hodnocení a závěr

Umax VisionBook 12Wr Flex je ideálním notebookem na cesty s malými rozměry a hlavně dobrým poměrem cena/výkon. Prodává se totiž za cenu do pouhých 6 000 Kč.

Celkové hodnocení: 4 / 5

Klady

Zápory

lze pořídit v českých e-shopech za cenu od do  

  • Nejspolehlivější internetový obchod v ČR
  • Doprava zdarma a další výhody
  • Můžete mít ještě dnes nebo zítra
  • Prodejny a odběrná místa po celé ČR
alza logo

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru