Umax VisionBook 13Wa Flex recenze

Umax VisionBook 13Wa Flex (recenze) – Flexibilní a zároveň levný notebook

Umax VisionBook 13Wa Flex vyniká kompaktní a zároveń flexibilní konstrukcí, díky které se z něj stává, kromě notebooku, také tablet v jednom zařízení. A co víc, překvapí hlavně jeho nízká cena.

Konstrukce vzhled a design

Jak jsme již zmínili v úvodu recenze Umax VisionBook 13Wa Flex je konvertibilní notebook, což v praxi znamená, že díky svému kloubu z něj lze překlopením displeje vytvořit tablet.

I když se jedná o levný notebook, tak svým vzhledem nikterak neurazí. Šedá barva, ostré linie a čistý minimalistický design působí zkrátka velmi elegantně a stylově. Trošku nám připomíná Macbooky pro od Applu, ale kdo se dnes u Applu neinspiruje, když to navíc není vůbec na škodu.

Umax VisionBook 13Wa Flex v režimu tablet
Umax VisionBook 13Wa Flex – tablet i notebook v jednom

Displej

Otočný displej má velikost 13,3” a disponuje FullHD rozlišením 1920×1080. Navíc v této cenové relaci nijak neurazí svou kvalitou. právě naopak. Technologie IPS mu poskytuje velmi dobré barevné podání i široké pozorovací úhly. 

Vzhledem ke konstrukci, kdy je notebook možné přeměnit na tablet, je displej samozřejmě dotykový, což může usnadnit práci i při práci v klasickém provedení notebooku.

Hardware a výkon

I v tak malém a levném těle se skrývá docela slušná výbava pro běžnou práci. Tu tvoří čtyřjádrový procesor Intel Celeron M s frekvencí 1.1 GHz a 4 GB velká operační paměť RAM. Grafická karta je pouze integrovaná, jelikož se stejně nejedná o žádný herní notebook, ale spíše stroj pro běžné používání na což jistě i tak stačí.

Pro ukládání vašich dat se v notebooku nachází 64 GB velký pevný disk, který díky technologii SSD ještě napomáhá rychlejšímu a svižnějšímu běhu systému.

Pravá a levá strana notebooku Umax VisionBook 13Wa Flex
Pravá a levá strana notebooku Umax VisionBook 13Wa Flex

Výdrž baterie

Na jedno nabítí vydrží baterie zhruba 4-6 hodin, dle náročnosti používání. Při hraní her se je možné dostat pouze na zhruba 1,5 hodiny, ale i tak je to na takto malinký stroj hodně slušný výsledek.

Hodnocení a závěr

Umax VisionBook 13Wa Flex je kompaktním a zároveň flexibilním zařízením, které i v rámci své příznivé nízké ceny kolem 7 000 Kč nabízí pěkný design, kvalitní konstrukci a slušnou výbavu s dlouhou výdrží. Pokud tedy hledáte notebook s dobrým poměrem cena/výkon, tak tento prcek od Umaxu určitě stojí za zvážení.

Celkové hodnocení: 4 / 5

Klady

  • Nízká cena
  • Melé rozměry a nízká hmotnost
  • Výbava
  • Výdrž baterie

Zápory

  • Menší velikost pevného disku

lze pořídit v českých e-shopech za cenu od do  

  • Nejspolehlivější internetový obchod v ČR
  • Doprava zdarma a další výhody
  • Můžete mít ještě dnes nebo zítra
  • Prodejny a odběrná místa po celé ČR
alza logo

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru