Umax VisionBook 14We Plus recenze

Umax VisionBook 14We Plus (recenze) – kompaktní notebook pro práci i zábavu

Pro výrobce Umax je typická řada levných notebooků, které jsou ale zároveň dostatečně vybavené na to, aby nabídli dostatečný výkon běžným uživatelům pro práci. Novinka Umax VisionBook 14We Plus na tom není jinak. Jak se ji tato kombinace daří vám prozradí dnešní recenze tohoto notebooku. 

Vzhled, konstrukce a design

Vzhled je při prvním pohledu velmi inspirovanými notebooky od Applu. Vyniká tak minimalistickým designem v šedé barvě s nízkou černou chiclet klávesnicí. To je však pouze první dojem, na ten druhý, kvalita materiálu není stejná jako u Applu, což v této cenové relaci ani není možné očekávat. I tak je kvalita konstrukce slušná, bez nějakých náznaků prohýbání či vrzání konstrukce.

Design notebooku Umax VisionBook 14We Plus
Design notebooku Umax VisionBook 14We Plus

Displej

I přes nízkou cenu je Umax VisionBook 14We Plus vybaven, jak již název napovídá 14” displejem a to s technologií IPS a FullHD rozlišením 1920 × 1080. Díky tomu má slušnou kvalitu barev oproti běžným TN panelům. A co víc, displej je matný, takže mu nedělá problém ani práce za slunečných podmínek bez nepříjemných odlesků světla.

Hardware a výkon

Notebook disponuje na svou cenu také dostatečnou hardwarovou výbavou. Základem je čtyřjádrový procesor Intel Atom s frekvencí 1 GHz. Operační paměť RAM má 4 GB. Grafické karty, jak je možné tušit se zde nedočkáte a budete si muset vystačit s tou integrovanou. Vzhledem ale k tomu, že se Umax tímto notebookem nesnaží cílit na hráče a náročné uživatelé, tak to ničemu až tak nevadí a běžným uživatelům bude tato konfigurace bez problémů dostačovat. 

Pro uživatelská data je k dispozici pevný disk velikosti 64 GB. V případě potřeby je možné využít integrovanou čtečku paměťových karet a velikost úložiště tak případně ještě rozšířit.

Klávesnice notebooku Umax VisionBook 14We Plus
Klávesnice notebooku Umax VisionBook 14We Plus

Baterie a výdrž

Výdrž baterie se při běžném používání pohybuje kolem 6-8 hodin na jedno nabití. Což je rozhodně pěkný výsledek. Někomu by možná mohl vadit kratší kabel od napájecího adaptérů, než je běžné. Ale jinak za výdrž musíme Umax VisionBook 14We Plus pochválit.

Hodnocení a závěr

Umax VisionBook 14We Plus je pěkným kompaktním notebookem s dostatečným výkonem pro běžné uživatelé. Pro ty bude hlavně klíčová nízká cena přístroje, jelikož ta se pohybuje pod hranicí 5 000 Kč. 

Celkové hodnocení: 4 / 5

Klady

  • Cena
  • Matný IPS displej
  • Velikost a hmotnost

Zápory

  • Horší kvalita zvuku

lze pořídit v českých e-shopech za cenu od do  

  • Nejspolehlivější internetový obchod v ČR
  • Doprava zdarma a další výhody
  • Můžete mít ještě dnes nebo zítra
  • Prodejny a odběrná místa po celé ČR
alza logo

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru