Recenze notebooku Umax VisionBook 14Wi

Umax VisionBook 14Wi (recenze) – Elegantní a za nízkou cenu

Vypadá jako Macbook, výkon má spíše na úrovni tabletu a prodává se za nízkou cenu do 5 000 Kč. Tak by se dala v krátkosti shrnout recenze notebooku Umax VisionBook 14Wi, který ocení především méně nároční uživatele, nepožadující od notebooku velký výkon. Vyplatí se ale za tu cenu?

Vzhled, design a konstrukce

Jak už jsme zmínili v úvodu recenze, po stránce vzhledu se výrobce nechal inspirovat především Macbooky od společnosti Apple. Umax VisionBook 14Wi tak vypadá minimalisticky a zároveň stylově. Inspirace se však, vzhledem k nízké ceně, vztahuje pouze na samotný vzhled. Použití kvalitnějších hlinikových materiálů, podobně jako u Applu byste zde očekávali samozřejmě marně. Spokojit se budete muset s obyčejnými plast, které ale naštěstí působí poměrně dobrým dojmem. Velmi příjemná je nízká hmotnost notebooku pouhých 1,4 kg.

Klávesnice sice vyžaduje trochu zvyku, ale píše se na ni příjemně. Touchpad samozřejmě podporuje také gesta více prsty.

Víko notebooku Umax VisionBook 14Wi
Víko notebooku Umax VisionBook 14Wi

Displej

Vzhledem k tlaku na nízkou cenu se na displeji šetřilo, takže výrobce sáhl po levnějším 14.1 palcovém TN panelu s rozlišením 1366 x 768. To naštěstí pro běžné používání dostačuje i když se bohužel projevuje horším barevným podáním a malými pozorovacími úhly.

Displej notebooku Umax VisionBook 14Wi

Výbava, hardware a výkon

Šetřilo se i na hardwarové výbavě, takže výkon sice není kdovíjak oslnivý, ale i přesto je pro méně náročné uživatele dostatečný. Základ tvoří čtyřjádrový procesor Intel Atom taktovaný na frekvenci 1.44 GHz. Tomu sekundují 2 GB operační paměti RAM. Grafickou kartu byste v této cenové relaci hledali samozřejmě marně, takže se budete muset spokojit s tou integrovanou.

Pro data je k dispozici pouhých 32 GB prostoru. I když to na první pohled není mnoho, Umax VisionBook 14Wi je naštěstí opatřen slotem pro paměťové MicroSD karty, takže není až takový problém paměť rozšířit.

Konektorová výbava nabízí dvojici USB portů a HDMI konektor, který je v jeho menší Micro verzi. Nechybí samozřejmě ani integrovaná web kamera s rozlišením 2 Mpix a reproduktory. Ty jsou však zklamáním, jelikož jejich zvuk je znatelně plechový a nevýrazný. Naštěstí není problém připojit externí reproduktory pomocí audio jacku.

Umax VisionBook 14Wi

Výdrž baterie

Velmi příjemným překvapením je naopak výdrž baterie, vzhledem k použitým úsporným komponentám. Výrobce uvádí výdrž až 10 hodin. Ta je ve skutečnosti sice nižší, ale i tak dosahuje až kolem 7 hodin.

Díky tak velké výdrži a zároveň malým rozměrům a nízké hmotnosti, je tak notebook vhodný pro časté přenášení a na cesty, kde jistě také oceníte také příjemně malé rozměry napájecího adaptéru.

Hodnocení a závěr

Hlavním lákadlem notebooku Umax VisionBook 14Wi jsou jistě malé kompaktní rozměry, nízká hmotnost, velká výdrž baterie a především nízká cena do 5 000 Kč. Vnitřní paměť by sice mohla být o něco větší a zvuk integrovaných reproduktorů kvalitnější. Vzhledem ale k ceně přístroje to není až taková vada na kráse.

Celkové hodnocení: 4 / 5

Klady

  • Cena
  • Vzhled
  • Nízká hmotnost

Zápory

  • menší úložiště

lze pořídit v českých e-shopech za cenu od do  

  • Nejspolehlivější internetový obchod v ČR
  • Doprava zdarma a další výhody
  • Můžete mít ještě dnes nebo zítra
  • Prodejny a odběrná místa po celé ČR
alza logo

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru