Umax VisionBook 14Wr Plus recenze

Umax VisionBook 14Wr Plus (recenze) – Kompaktní notebook na doma i na cesty

Najít levný notebook na běžnou práci není v dnešní době již až tak náročný úkol. Výrobce Umax jich má na trhu již nějakou řadu a tuto nabídku rozšiřuje o další levný kousek Umax VisionBook 14Wr Plus. Na srovnávači Heureka.cz si již stihl vydobýt první místo mezi prodávanými notebooky, což jistě nebude náhodou. Podívejme se na něj blíže v recenzi.

lze pořídit v českých e-shopech za cenu od do  

  • Nejspolehlivější internetový obchod v ČR
  • Doprava zdarma a další výhody
  • Můžete mít ještě dnes nebo zítra
  • Prodejny a odběrná místa po celé ČR
alza logo

Konstrukce, vzhled a design

Umax VisionBook 14Wr Plus, je, díky své ceně, obalen pouze plastovým tělem. To není však tak úplně na škodu, jelikož konstrukce je kvalitní a pevná. Plasty jsou však pouhými plasty a tak je možné narazit na menší prohýbání konstrukce, ale nejedná se o nic strašného, co by při práci s notebookem nějak obtěžovalo nebo ohrožovalo notebook na životě. Naopak díky tomuto materiálu si notebok udržel nízkou hmotnost, která má pouhých 1,3 kg, což z něj dělá ideálního společníka na cesty, jelikož je v tašce či batohu ani neucítíte. 

I po stránce vzhledu vypadá velmi dobře. Minimalistický šedý design, přestože svou extravagancí příliš nenadchne, tak ani neurazí. Bez obav si jej tak můžete vzít i na pracovní schůzku, kde vám ostudu rozhodně neudělá. Je nám jasné, že každý ma jiný vkus, ale nám se tento designový minimalistický styl líbí.

Levný notebook Umax VisionBook 14Wr Plus
Levný notebook Umax VisionBook 14Wr Plus

Displej

Displej notebooku disponuje FullHD rozlišením 1920 x 1080 bodů. Vzhledem ke 14” velikosti displeje je toto rozlišení ideální. Zajišťuje tak dostatečnou jemnost pro pohodlnou práci, dostatečně velkou pracovní plochu a to při zachování stále dobré čitelnosti. I po stránce barevného podání vypadá dobře. Jasně, nemůže se rovnat s profesionálními IPS displeji, ale co by člověk od notebooku této cenové hladiny čekal? Profesionální grafici si jistě připlatí za profesionálnější přístroj.

Hardware a výkon

Pokud očekáváte od notebooku hraní náročných her a stříhání videa, tak tím vás tento Umax asi zklame. Ale v tom případě zkrátka nemůžete hledat notebook za pouhých 7 000 Kč. Pro běžnou práci však Umax VisionBook 14Wr Plus nabídne výkonu dostatek. O to se stará procesor Intel Celeron M se čtyřmi jádry a frekvencí 2.6 GHz spolu se 4 GB operační RAM paměti.

Pro data je k dispozici pevný SSD disk s kapacitou 64 GB. Komu by to náhodou nestačilo, může využít integrovaný slot pro paměťové karty a rozšířit interní paměť paměťovou kartou.

Umax VisionBook 14Wr Plus
Umax VisionBook 14Wr Plus

Výdrž baterie

Výrobce udává až 8 hodinou výdrž baterie na jedno nabití. Ta je ve skutečnosti však menší, jak už to tak u udávaných hodnot většinou bývá. Při běžné práci vydrží zhruba tak 5-6 hodin. I tak je to ale velmi dobrý výsledek.

Hodnocení a závěr

Umax VisionBook 14Wr Plus je dalším z řady levných notebooků do domácnosti či do práce na běžnou kancelářskou práci. Na tu nabídne výkonu dostatek a navíc za cenu kolem pouhých 6 500 Kč.

Celkové hodnocení: 4 / 5

Klady

Zápory

lze pořídit v českých e-shopech za cenu od do  

  • Nejspolehlivější internetový obchod v ČR
  • Doprava zdarma a další výhody
  • Můžete mít ještě dnes nebo zítra
  • Prodejny a odběrná místa po celé ČR
alza logo

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru