Acer Aspire ES11

Acer Aspire ES11 – malý a přenosný elegán

Produkt: Acer Aspire ES11

Acer Aspire ES11 je dalším ze zástupců levných notebooků s malými rozměry, vhodnými pro častější přenášení. Za nízkou cenu nenabízí výkon nijak oslnivý pro náročné uživatele, ale běžným uživatelů, případně studentům, bude na prohlížení internetu a kancelářskou práci jistě bez problému stačit. Pojďme se na něj podívat.

Konstrukce a provedení

Na první pohled notebook vypadá pěkně a elegantně. Černou barvu doplňuje efektní textura na povrchu, která dodává vzhledu na zajímavosti a oživuje samotnou černou barvu. Provedení plastů je matnější a nezůstávají na něm tudíž tolik viditelné otisky prstů, jako je tomu u lesklých plastů, které mají výrobci v dnešní době tak rádi.

Acer Aspire ES11 - povrch víka

Acer Aspire ES11 – konstrukce a víko notebooku

Svým tvarem a provedením připomíná, námi dříve recenzovaný, Acer Aspire E11. Stejně jako u něj, všechny konektory se nachází na zadní straně notebooku, jen kromě čtečky SD karet a audio konektoru. Ty se nachází na levé straně.

Hlavní předností jsou malé rozměry, které jsou pouhých 291 x 211 x 21,2 mm a hmotnost 1 250 g. To oceníte především při častějším přenášení, díky čemu se notebook nepronese.

Displej

Jak je možné v této cenové kategorii očekávat, Acer Aspire ES11 obsahuje pouze klasický TN panel s rozlišením 1366×768. To se projevuje na horším podáním barev a pozorovacích úhlech. Jelikož jde ale o levný notebook, tak se někde šetřit muselo a není možné to notebooku nijak vyčítat a brát to jako nevýhodu. Navíc  pro cílovou skupinu, kterou budou primárně lidi využívající internet a office, bude toto rozlišení dostačující pro běžnou práci s notebookem.

Výkon

V notebooku tepe dvoujárdový procesor s frekvencí 1,6 GHz. Paměť RAM má kapacitu 2 GB. Acer Aspire ES11 disponuje pasivním chlazením a notebook tak při práci neuslyšíte a můžete si tak užívat naprosté ticho. K tomu přispívá i SSD disk s kapacitou 32 GB, který je použit místo klasického točivého disku. Ten je navíc rychlejší a odolnější proti otřesům.

Acer Aspire ES11

Acer Aspire ES11

Baterie a výdrž

Třičlánková baterie se stará o výdrž, která se pohybuje až kolem pěti hodin v závislosti na stylu práce.

Shrnutí a závěr

Nízké rozměry a hmotnost dělají z Aspire ES11 ideální zařízení pro častější přenášení, na cesty, nebo pro studenty, kteří potřebují nosit notebook do školy a přenášet jej na přednášky. Navíc jde o levný notebook dostupný za cenu pouze do 7 000 Kč. Svým výkonem sice neoslní náročné uživatele, ale pro kancelářskou práce a internet bude jistě stačit.

Hodnocení redakce - 4/5 Hodnocení redakce: 4/5

Klady:

  • Cena
  • Rozměry a hmotnost
  • Výdrž baterie

Zápory:

  • Kvalita displeje

4 komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *