Acer Aspire E11 – přenosný notebook za nízkou cenu

Acer Aspire E11 – přenosný notebook za nízkou cenu
Acer Aspire E11 NX.GGLEC.001 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Pokud hledáte malé přenosné zařízení a nevyhovují Vám tablety kvůli chybějící klávesnicí, ani chromebooky bez windows (např. námi recenzovaný Acer Chromebook 11), pak může být právě Acer Aspire E11 vhodná volba. Tento 11″ notebook má rozměry 291 x 211 x 21,2 mm a hmotnost pouze  1,29 kg což z něj dělá ideální zařízení na cesty, nebo pro studenty.

Rozměry a hmotnost notebooku Acer Aspire E11

Konstrukce a provedení

Tělo je plastové s příjemnou povrchovou úpravou. Bohužel, jak je u výrobců stále často zvykem, zůstávají na něm viditelné otisky prstů. Kvalita konstrukce a provedení, vzhledem k nízké ceně, je na dobré úrovni.

Po stranách notebooku nenalezneme skoro žádné konektrory, pouze vlevo kombinovaný audio jack a čtečku SD karet. Zbytek konektorů se nachází na zadní straně notebooku, kde nalezneme HDMI,  USB 3.0, USB 2.0, RJ-45 pro připojení k síti a napájecí konektor.

Klávesnice notebooku je příjemná a píše se na ní bez problému.

Displej

Displej je lesklý s rozlišením 1366 x 768 pixelů. Jelikož jde o 11″ displej, tak rozlišení hodnotím v tomto případě jako dostatečné. Horší je to s pozorovacími úhly, jelikož notebook je vybaven klasickým TN panelem. Každopádně je potřeba brát v potaz, že jde o notebook s cenou do 6 000Kč, takže není možné očekávat IPS displej.

Výkon

Notebook je osazen dvoujádrovým procesorem  Intel Celeron s frekvencí  2,16 GHz a pamětí 2GB RAM. Místo klasického disku je použitý SSD disk s kapacitou 32GB. To hodnotím, na jednu stranu, jako velkou výhodu, díky čemuž je notebook ještě ideálnější na časté přenášení a není tak moc náchylný na poškození disku. To je ale vykoupeno menší kapacitou, což se dá vynahradit zakoupením SD karty. Na trhu se prodává i varianta s klasickým točivým pevným diskem.

Baterie a výdrž

Výdrž baterie je skvělá a ideální pro práci na cestách. Jde se o třičlánkovou Li-ion baterií s výdrží kolem 4-5h.

Shrnutí a závěr

Acer Aspire E11 je ideální pro studenty a lidi, kteří hledají mobilní notebook za rozumnou cenu. Ta se pohybuje kolem necelých 6 000Kč, za které získáte malé, lehké a přenosné zařízení, se slušnou výdrží.

Acer Aspire E11 – přenosný notebook za nízkou cenu
Acer Aspire E11 – přenosný notebook za nízkou cenu
Acer Aspire E11 NX.GGLEC.001 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>
3 Comments
  1. […] X205TA je srovnatelný s námi již dříve recenzovaným Acerem Aspire E11. Rozměrově jde o podobně malý a lehký notebook, což z něj činí ideální zařízení pro […]

  2. […] noteboocích obsahujících windows jako jsou např. námi dříve recenzovaný Asus X205TA nebo Acer Aspire E11. V případě že hledáte ale zařízení se kterým chcete pouze prohlížet a pracovat na […]

  3. […] tvarem a provedením připomíná, námi dříve recenzovaný, Acer Aspire E11. Stejně jako u něj, všechny konektory se nachází na zadní straně notebooku, jen kromě […]

Leave a reply