Asus F555UB

Asus F555UB – pořádná výbava do 20 000 Kč

Asus F555UB je univerzálním notebookem, který využijete na všechny běžné činnosti, které si jen dokážete představit. Od pouhého prohlížení internetu přes kancelářské činnosti, úpravy fotografií až třeba po hraní počítačových her.

Vzhled a konstrukce

Design vypadá už na první pohled velmi hezky. Kromě stříbrné barvy v okolí klávesnice, byly pro tělo notebooku použity černé plasty. Černá barva víka displeje je navíc doplněna efektní texturou, která na světle vytváří zajímavý a působivý efekt. Kvalita konstrukce a provedení je taky na velmi dobré úrovni. Menší výtku si možná zaslouží jen jemně se prohýbající klávesnice během psání. Přesto ale nejde o nic závažného, co by překáželo při běžné práci.

Samozřejmostí je přítomnost všech běžných technologií. V notebooku tak samozřejmě najdete wifi a bluetooth, nechybí ani porty HDMI a VGA pro připojení monitoru. Dokonce zde máte i DVD mechaniku s vypalovačkou, což už dnes u mnoha notebooků chybí.

Asus F555UB - ze strany
Asus F555UB

Displej

Co se týče velikosti, tak se jedná o notebook s rozměrem displeje 15,6 palce. To je ideální úhlopříčka pro jakoukoliv běžnou práci, a pokud by vám náhodou velikost nestačila, můžete notebook připojit k externímu monitoru. Rozlišení displeje je Full HD, tedy 1920 x 1080 pixelů.

Výkon a spotřeba

Samotným srdcem notebooku je pak výkonný dvoujádrový procesor Intel Core i5, který je taktován na 2,3 GHz. Doplněn je o 8 GB operační paměti RAM typu DDR3, což je dostatečné množství na to, abyste si užili plynulé a ničím nerušené činnosti na notebooku. O zobrazení se stará dedikovaná grafická karta nVIDIA GeForce GT 940M, která navíc disponuje 2 GB vlastní paměti, tudíž neubírá paměť RAM.

V tomto notebooku tedy vězí velký výkonnostní potenciál.

Shrnutí a závěr

Podtrženo, sečteno, Asus F555UB je vhodným notebookem pro univerzální využití doma, ve škole i v kanceláři. Prodává se za cenu jen kolem 17 000 Kč, za kterou nabízí slušný výkon a navíc v pěkném provedení.

Celkové hodnocení: 4.5 / 5

Klady

  • Poměr cena/výkon
  • Design
  • Výdrž baterie

Zápory

  • Mírně se prohýbající klávesnice

lze pořídit v českých e-shopech za cenu od do  

  • Nejspolehlivější internetový obchod v ČR
  • Doprava zdarma a další výhody
  • Můžete mít ještě dnes nebo zítra
  • Prodejny a odběrná místa po celé ČR
alza logo

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru