Recenze notebooku Asus F556UB

Asus F556UB – přívětivý a vybavený notebook

Na přenosné počítače jsou kladeny stále větší požadavky. V současné době kvalitní notebook dokáže plnohodnotně nahradit klasický stolní počítač, navíc díky malým rozměrům a možnosti provozu na baterie přináší i spoustu výhod. K takovým přístrojům se řadí i notebook Asus F556UB, nabízející za rozumnou cenu opravdu maximální uživatelský komfort a špičkový výkon. Pokud se na zmíněný přístroj chceme podívat trochu zevrubněji, k tomu dobře poslouží tato recenze.

Konstrukce, provedení a design

Stylový notebook Asus F566UB je k dostání v několika barevných variantách, od čistě bílého provedení, přes pastelové barvy, až po tradiční šedou a černou. Hodí se tedy pro muže i ženy a pro uživatele všech věkových kategorií. Elegantně zaoblené rohy a klasický design působí na první pohled velmi dobře.

Zajímavě řešeno je i ovládání, touchpad je navržen jako intuitivní a díky technologii SMART GESTURE lze prohlížet obsah webových stránek nebo fotografie či sledovat filmy snadno i bez používání myši. Klávesnice Chiclet zaručuje snadné psaní i ovládání a výrobce se dušuje, že každá klávesa vydrží nejméně 10 milionů stisků! Snad jen při psaní malých a velkých písmen nám může chybět kontrolka funkce CapsLock.

Asus F556UB - displej a klávesnice
Stříbrný Asus F556UB – displej a klávesnice

 

Displej notebooku

15.6″ displej má Full HD rozlišení 1920 x 1080 bodů. Jeho kvalita je o poznání lepší než je tomu u HD displejů. Lepší je jak samotné podání barev, tak i pozorovací úhly. K IPS displejům má ale i přesto stále daleko. To ale běžným uživatelům nemusí pro běžnou práci zase až tak vadit.

Výkon

Dvoujádrový procesor Intel Core i5 s frekvencí 2.3 GHznám spolu s 8 GB operační paměti a grafickou kartou NVIDIA GeForce 940M 2 GB umožní používat i náročnější aplikace a hry.

Častým problémem notebooků bývá přehřívání při požadavku vyššího výkonu, u modelu Asus F556UB je však použito revolučního řešení na principu technologie ASUS Ice Cool, která díky unikátnímu vnitřnímu uspořádání dokáže teplotu spolehlivě udržet v rozmezí 28°C až 35°C, takže se notebook neohřeje ani na teplotu lidského těla. Díky tomu je práce i zábava na notebooku mnohem příjemnější a není nutné ji přerušovat kvůli nedostatečnému chlazení.

Černý notebook Asus F556UB

Baterie a výdrž

Pokud pracujete s notebookem Asus F556UB doma, použijete asi spíš síťové napájení, ovšem díky dvoučlánkové baterii přístroj hravě zvládne tří- až pětihodinový provoz i na samotnou baterii.

Nabíjecí doba je navíc poměrně krátká, takže již po několika hodinách je přístroj opět plně připraven k provozu v terénu.

Hodnocení a závěr

Jedná se o skutečně kvalitní a výborně navržený notebook od Asusu, provoz je velmi tichý, nabízí při vysokém výkonu dlouhodobou výdrž a dobře čitelný displej. Díky výkonnému procesoru a grafice zvládá i náročnější práci, přitom je snadno přenosný. Lze ho doporučit nejen pro surfování na internetu nebo běžnou kancelářskou práci, poslouží skvěle i náročnějším uživatelům.

Celkové hodnocení: 4.5 / 5

Klady

  • Cena
  • Výkon
  • Full HD displej

Zápory

  • Chybějící caps lock kontrolka

lze pořídit v českých e-shopech za cenu od do  

  • Nejspolehlivější internetový obchod v ČR
  • Doprava zdarma a další výhody
  • Můžete mít ještě dnes nebo zítra
  • Prodejny a odběrná místa po celé ČR
alza logo

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru