Asus GL552VX recenze

Asus GL552VX – výkonná herní mašina

Klasické herní počítače už mnozí hráči vyměnili za nadupané herní notebooky. Jsou mnohem mobilnější, přinášejí neuvěřitelný výkon a zvládnou prakticky skoro to samé, co stolní počítač. Výkonný notebook samozřejmě neslouží jen na hry, poradí si skvěle i s náročnějšími grafickými programy, umožní pracovat rychle a velice efektivně. O něco vyšší investice do opravdu špičkového notebooku má tedy určitě pro mnohé z nás smysl. Jedním ze zástupců těchto notebooků, o kterém bude právě i tato recenze, je Asus GL552VX.

Dokonalý design a celkové provedení

Moderní herní notebook ASUS GL552VX na sebe upoutá pozornost na první pohled už svým elegantním designem. Matně antracitový povrch s futuristicky zapracovaným logem působí velmi efektně. Po otevření a zapnutí červeného podsvícení klávesnice se celkový dojem navíc ještě znásobí. Navíc je velice příjemný i na dotek. Co už ale naopak při doteku tolik nepotěší, jsou zanechávající otisky prstů na povrchu. Volba materiálu i precizní zpracování  dávají však jasně najevo, že se jedná o jedinečný přístroj. O tom se ostatně okamžitě přesvědčíme při jeho používání.

Připojení jakýchkoli periferních zařízení je bez problému, ačkoli ještě pár USB konektorů by možná nebylo na škodu. Ale to snad ani není výtka, rozbočky na USB přece zná každý.

Asus GL552VX - víko notebooku
Asus GL552VX – víko notebooku

Displej umožní skvělý zážitek

Použití inovativních technologií u konstrukce displeje přináší dokonale ostrý a zcela čistý obraz. Naše oči tedy nedostanou zbytečně moc „zabrat“ ani při dlouhém multiplayerovém klání s dalšími hráči po síti, ani při rychlých sportovních či závodních hrách.

Speciální vrstva s použitou moderní technologií IPS zabrání i nežádoucím odleskům. Displej na notebooku Asus GL552VX lze dobře sledovat i za méně příznivých světelných podmínek a díky bohatým možnostem nastavení můžeme používat ve hrách ty nejnáročnější vizuální efekty a plné detaily.

Přímo šokující výkon

Za poněkud vyšší cenu získáme notebook s neuvěřitelným výkonem, který kromě hraní i těch nejnáročnějších her umožňuje také rychlou a kvalitní práci s komplikovanou grafikou, zpracování i vytváření multimediálních souborů, včetně těch nejsložitějších operací s videem.

Zárukou skvělých herních zážitků je osvědčená kombinace čtyřjádrového procesoru Intel Core i5-6300HQ, pracujícího na frekvenci 2.3 GHz (3.2GHz Turbo Boost) spolu s výkonnou grafickou kartou NVIDIA GeForce GTX 950 M, poskytující plynulý obraz i v těch nejošemetnějších herních situacích.

O pohodové a bezproblémové online hraní se postará síťový software GameFirst III. Hra se nebude sekat ani při velkém počtu hráčů a složitých objektů.

Notebook se zahřívá jen při vyšším výkonu, ale to se dá od takto výkonného přístroje očekávat. Přesto není zapotřebí chlazení řešit pomocnými prvky.

Asus GL552VX svůj výkon skutečně zvládá na jedničku. Použitý operační systém Windows 10 Home je uživatelsky příjemný a rychle si na něj zvyknou i ti, kteří přecházejí z jiného OS.

V neposlední řadě je ve hrách i při sledování multimediálního obsahu velmi důležitý zvuk. O dostatečně silné a věrohodné ozvučení se postará technologie Sonic Master.

Asus GL552VX
Asus GL552VX

Výdrž baterie

Pro delší hraní i práci je pochopitelně vhodné napájet notebook přes nabíječku, i tak je ale výdrž s ohledem na podávaný výkon opravdu úctyhodná. Čtyřčlánková baterie při plném nabití nám umožní až cca tři hodiny hry, při menším vytížení pochopitelně vydrží znatelně déle.

Shrnutí a celkový dojem

Vzhled, pečlivé navržení i zpracování a především maximální výkon, to jsou parametry, které ve zkratce charakterizují tento skvělý přístroj. Pro náročné hráče a pro ty, kteří chtějí výkonný notebook za odpovídající cenu je právě ASUS GL552VX vynikající volbou, které rozhodně nebudou litovat!

Celkové hodnocení: 5 / 5

Klady

  • Výkon
  • Displej
  • Konstrukce a design

Zápory

  • Vyšší cena

lze pořídit v českých e-shopech za cenu od do  

  • Nejspolehlivější internetový obchod v ČR
  • Doprava zdarma a další výhody
  • Můžete mít ještě dnes nebo zítra
  • Prodejny a odběrná místa po celé ČR
alza logo

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru