Recenze notebooku Asus R541SA

Asus R541SA – Levný notebook s FullHD displejem a dobrou výbavou

Produkt: Asus R541SA

Konkurentů na poli levných notebooků je velké množství a v dnešní době již není problém se při nákupu nového zařízení vejít ani do 10 000 Kč. Jedním z dalších zástupců této řady je i Asus R541SA. Oproti jiným nabízí FullHD displej a velké 1TB úložiště. Bude to stačit? Podívejme se na něj v recenzi.

Vzhled, design a konstrukce

Další vlastností, kterou se Asus R541SA odlišuje v záplavě jiných modelů je jeho bílé provedení, které mezi běžnými černými notebooku stylově vyniká nad ostatními. Ne každému na barvě bude tolik záležet, ale některé i tato drobnost jistě potěší. Pro jeho šasi byly sice použity kvůli nízké ceně jen plastové materiály, ale i tak je konstrukční zpracování na dobré úrovni a nezklame.

Mezi konektory najdeme USB 2.0 i USB 3.0 a také jedno USB 3.1 typu C, které vyniká vyšší rychlosti. Dále LAN konektor VGA a HDMI a samozřejmě kombinovaný audio jack. Mimoto se ještě vpravo nachází DVD mechanika a na přední straně čtečka paměťových karet.

Elegantní bílé provedení notebooku Asus R541SA

Elegantní bílé provedení notebooku Asus R541SA

Displej

Příjemným překvapením u tak levného notebooku je použitý FullHD displej s rozlišením 1920 x 1080, díky kterému je práce na notebooku daleko příjemnější a komfortnější. Po stránce barev a pozorovacích úhlů se sice nemůže srovnávat s IPS displeji, jelikož jde o běžný TN panel, ale pro běžnou práci je i tak dostatečný. Grafici, kteří si potrpí na kvalitu barev, holt  budou muset sáhnout po nějakém dražším zařízení.

Hardware, výkon a výdrž baterie

Ani po stránce výkonu to není žádná tragédie. Jasně, herní stroj to zrovna není, ale běžnému uživateli nabízí výkon, se kterým si bez problémů vystačí. Procesorem je čtyřjádrový Intel Pentium M s frekvencí 2.56 GHz s integrovanou grafikou Intel HD Graphics 405. Tomu sekundují 4 GB operační paměti RAM.

I pro uživatelská data, jako jsou různé dokumenty, filmy, hudba apod. nabízí prostoru dostatek a to hned rovných 1 000 GB.

Baterie nabídne dostatek energie pro 4 – 5 hodin provozu, což je takový dobrý průměr mezi 15” notebooky.

Levný notebook Asus R541SA

Levný notebook Asus R541SA

Hodnocení a závěr

Na svou nízkou cenu, která se pohybuje pouze kolem 10 000 Kč, nás Asus R541SA velmi příjemně překvapil. A to jak dobrou konstrukcí, tak především i FullHD displejem a dostatečným výkonem.

Hodnocení redakce - 4/5 Hodnocení redakce: 4/5

Klady:

  • Cena
  • FullHD displej
  • Poměr cena/výkon

Zápory:

  • Slabší zvuk

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *