Asus X509FJ recenze

Asus X509FJ (recenze) – Univerzální notebook s pěkným designem i cenou

Krásný design, příznivá cena do 15 000 Kč a spousta výkonu pro práci doma i na cestách. Takový je v krátkosti univerzální 15” notebook Asus X509FJ. No koho by tato vyvážená kombinace vlastností nezaujala? Pokud zaujala i vás, tak se na něj podíváme dnes blíže v této recenzi. 

Vzhled, konstrukce a design

Minimalistický a čistý design dodává notebooku na eleganci a tak se za něj nebudete muset stydět na cestách ani při obchodní schůzce. Z černé či stříbrné barevné varianty si vybere každý, ať už jste žena nebo muž. Příjemné jsou i malé rozměry 22.9 x 360 x 235 mm a nízká hmotnost pouhých 1.9 kg. Což na to, že se jedná o 15” notebook jsou velmi pěkné čísla.

Klávesnice a touchpad jsou pro práci velmi komfortní. Klávesnice s nízkým zdvihem kláves je pohodlná i pro rychlé psaní. Snad jen škoda, že není podsvícená, ale bez toho se jistě spousta uživatelů obejde. Díky kvalitní konstrukci se notebook nikde při běžné práci neprohýbá, ani neotravuje nepříjemnými vrzavými zvuky. 

Notebook Asus X509FJ
Elegantní design notebooku Asus X509FJ

Displej

Asus X509FJ nabízí pro pohodlnou práci FullHD displej s rozlišením 1920×1080 a 15,6” rozměry. Rámečky po stranách byly navíc zmenšeny na naprosté minimum, takže je zajištěna komforní práce na displeji notebooku s dostatkem místa a pěkným barevným podáním.

Displej notebooku Asus X509FJ
Displej notebooku Asus X509FJ

Hardware a výkon

Ani po stránce výkonu notebook nijak nezahálí. Procesoru, kterým je čtyřjádrový Intel Core i5 s frekvencí 3.9 GHz, dělá dobrou společnost 8 GB operační paměť RAM. Grafická karta je dedikovaná NVIDIA GeForce MX230 s 2G grafické paměti. Pro ukládání fotek, videí, dokumentů a dalších dat je Asus X509FJ vybaven 256 GB SSD diskem. Ten tak přispívá k ještě svižnějšímu běhu a hlavně startu operačního systému. Ten se nachází v notebooku již přímo od výrobce, konkrétné v edici Windows 10 Home.

Z běžné výbavy notebook prakticky nic zásadního nepostrádá a tak v kombinaci s výkonnými komponentami nabízí vše potřebné pro běžné uživatele a jejich práci. Po stranách je možné narazit na čtveřici USB portů, HDMI konektor i čtečku paměťových karet. Pro bezdrátovou konektivitu je možné využít samozřejmě WI-FI či také bluetooth. 

Notebook Asus X509FJ
Notebook Asus X509FJ

Baterie a výdrž

Dvoučlánková baterie s kapacitou 32 Wh zvládné udržet notebook při práci dostatečně dlouho a to klidně až cca 4-5 hodin. Samozřejmě záleží na způsobu práce a používaném výkonu.

Hodnocení a závěr 

Asus X509FJ v pěkném těle s příjemnými rozměry i hmotností skrývá vyváženou konfiguraci s pěkným výkonem, ale zároveň příjemnou cenou do 15 000 Kč. Potěší jak běžné uživatele hledající notebook na práci, ale stejně tak i studenty či středně náročné uživatelé, kteří občas hrají nějakou tu méně náročnou hru.

Celkové hodnocení: 4.5 / 5

Klady

  • Poměr cena/výkon
  • Konstrukce a design
  • FullHD displej

Zápory

  • Nepodsvícená klávesnice

lze pořídit v českých e-shopech za cenu od do  

  • Nejspolehlivější internetový obchod v ČR
  • Doprava zdarma a další výhody
  • Můžete mít ještě dnes nebo zítra
  • Prodejny a odběrná místa po celé ČR
alza logo

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru