Asus X553MA

Asus X553MA – lehká patnáctka

Asus X553MA je 15″ notebook s pěkným designem a za nízkou cenu. Pojďme se na něj podívat trošku podrobněji.

Konstrukce a provedení

Rozměry notebooku jsou 280 x 252 x 25,3 mm a váha jen příjemných 2,2 kg. Tělo je vyrobené z plastů s příjemnou povrchovou úpravou, která při dopadu světla vytváří zajímavý efekt. Kvalita konstrukce je na tuto cenovou relaci dobrá. Horší už je to ale v okolí klávesnice a touchpadu, kde se konstrukce mírně prohýbá.

Pravá strana notebooku obsahuje DVD mechaniku a zbytek konektorové výbavy se nachází na levé straně. Konkrétně jde o napájecí konektor, konektor RJ-45, VGA, HDMI, USB 3.0, čtečka SD karet, USB 2.0 a audio jack.

Displej

Notebook je osazen klasickým lesklým TN panelem s  HD Ready rozlišením 1366x768px. Tomu odpovídá i kvalita displeje a horší pozorovací úhly. Každopádně vzhledem k cenové relaci je to pochopitelné a nemůžeme od notebooku do 10 000 chtít IPS displej.

Výkon

Asus X553MA obsahuje čtyřjádrový procesor Intel Pentium M s frekvencí 2,16 GHz a paměť RAM s kapacitou 4GB. Pro standardní práci, inetrnet, office či prohlížení filmů bude tento výkon dostačující. Horší to bude v případě zájmu o hraní náročnějších her. Asus X553MA totiž obsahuje pouze integrovanou grafiku Intel HD Graphics.

Pevný disk má kapacitu 1 000 GB.

Baterie a výdrž

Baterie notebooku je dvoučlánková s výdrží kolem 2,5h. Samozřejmě bude záležet na způsobu práce. Co hodnotíme jako velké plus, je dodávaná malá a lehká nabíječka. Což oceníte při přenášení notebooku, který sám o sobě má pouze 2,3 kg.

Nabíjecí adaptér notebooku Asus X553MA

Shrnutí a závěr

Cena notebooku se pohybuje kolem necelých 10 000Kč. Menší nevýhodou je trošku horší konstrukce v okolí klávesnice. Naopak vzhledem k cenové relaci jde o skvělý poměr cena/výkon, s příjemnými rozměry a hmotností notebooku.

Celkové hodnocení: 3.5 / 5

Klady

  • Cena
  • Poměr cena/výkon
  • Hmotnost
  • Malý a lehký napájecí adaptér

Zápory

  • Prohýbající se konstrukce v okolí klávesnice

lze pořídit v českých e-shopech za cenu od do  

  • Nejspolehlivější internetový obchod v ČR
  • Doprava zdarma a další výhody
  • Můžete mít ještě dnes nebo zítra
  • Prodejny a odběrná místa po celé ČR
alza logo

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru