Asus X555LJ

Asus X555LJ – Univerzální krasavec za nízkou cenu

Asus X555LJ vychází ze stejné řady jako námi dříve recenzovaný Asus X555LN. Notebooky z této řady jsou ideální jak pro domácí, tak kancelářské využití a je možné je pořídit v nízké cenové relaci.

Konstrukce a provedení

Design notebooku celkově vypadá pěkně a čistě. Konstrukce je plastová, ale vzhledem k ceně na dobré úrovni. Mírně se prohýbá jen okolí klávesnice. Každopádně nejde o nic až tak závažného, co by mohlo obtěžovat při běžné práci a používání notebooku. Rozměry notebooku jsou 382 x 256 x 25,8 mm a hmotnost 2,3 kg. Na pravé straně notebooku najdeme konektor pro napájení, Ethernet RJ-45, VGA, HDMI a 2x USB 3.0.Na druhé straně se nachází čtečka paměťových karet, audio jack, USB 2.0 a DVD mechanika.

Displej

Vzhledem k ceně je notebook osazený pouze klasickým TN panelem o rozlišení 1366×768px. S tím se pojí horší pozorovací úhly a podání barev. Navíc se jedná o lesklý panel, takže se občas nevyhneme odleskům světla. Každopádně vzhledem k cenové relaci je to pochopitelné a kvalitnější panely je možné najít až v daleko dražší cenové hladině.

Výkon

O výkon notebooku se stará procesor Intel Core i3 5010U o frekvenci 2,1 GHz a 8 GB paměť RAM. Notebook také obsahuje grafickou kartu NVIDIA GeForce 920M s pamětí 1GB. Nejde ale o žádný herní notebook, takže není možné očekávat výkon pro hraní náročných her. Každopádně méně až středně nároční hráči ji určitě rádi ocení.

Shrnutí a závěr

Asus X555LJ cílí hlavně na domácí uživatelé, studenty a kanceláře. K tomu nabízí dostatečný výkon v pěkném, elegantním provedení a za dobrou cenu. V obchodech je možné notebook sehnat za cenu pouze kolem 13 000 Kč.

Celkové hodnocení: 4.5 / 5

Klady

  • Výkon
  • Cena
  • Vzhled

Zápory

  • Kvalita displeje

lze pořídit v českých e-shopech za cenu od do  

  • Nejspolehlivější internetový obchod v ČR
  • Doprava zdarma a další výhody
  • Můžete mít ještě dnes nebo zítra
  • Prodejny a odběrná místa po celé ČR
alza logo

1 názor na “Asus X555LJ – Univerzální krasavec za nízkou cenu”

  1. Pingback: Asus X552MJ - levný notebook do domácnosti - Recenze notebooků

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru