Asus X750LN – výkon pro multimédia, za dobrou cenu

Asus X750LN je další z řad multimediálních notebooků od Asusu. Přesto není jen tak ledajaký stroj a napomáhá tomu i celkem příznivá cena, za kterou nabízí slušný výkon v pěkném provedení.

Konstrukce a provedení

Víko na první pohled zaujme svojí efektní texturou. Při zatlačení se sice mírně prohýbá, ale i přesto je displej dostatečně chráněný a při běžném používání by to nemělo nijak vadit. Horní část základny je vyrobena z hliníku. Její spodní část je ale již plastová.

Na levé straně notebooku se nachází VGA konektor, HDMI, Ethernet, dvojce USB 3.0 a kombinovaný audio jack. Na druhé straně potom konektor pro napájecí konektor, DVD mechanika a dvojce USB, tentokrát ale jen ve verzi 2.0.

Displej

Asus X750LN obsahuje  17,3″ displej s rozlišením 1600×900. Jde o klasický TN panel, ale jeho kvalita je o něco lepší než u TN panelů s rozlišením 1366×768. Nevýhodou může být jeho lesklost. Matný displej by určitě neuškodil a umožnil lepší práci za slunečních podmínek.

Výkon

Při přihlédnutí k ceně notebooku, nabízí Asus X750LN dobrý základ pro multimediální notebook. Procesor je dvojjádrový Intel Core i5 s frekvencí 1,6 GHz a paměť RAM má kapacitu 4 GB. K tomu ještě Asus přidává grafikou kartu  NVIDIA GeForce GT 840M s pamětí 2 048 MB.

Pro data je připraven klasický pevný disk s kapacitou až 1 000 GB, což bude dostačující i pro náročnější uživatele.

Baterie a výdrž

Může se zdát, že při této ceně a při tom, co notebook nabízí, musí být někde háček. Ten je právě v baterii a výdrží notebooku.  Asus X750LN obsahuje čtyřčlánkovou baterii, jejiž výdrž se pohybuje bohužel kolem max. necelých 3h. To není pro práci na cestách bohužel hodně. Na tyto uživatele však Asus tímto notebookem asi nemíří a proto bude notebook vhodný spíše pro uživatele, kteří budou notebook využívat spíše doma a v dostupnosti elektrické sítě.

Shrnutí a závěr

Asus X750LN je příjemný multimediální notebook za dobrou cenu. Ta se pohybuje jen kolem 15 000Kč. Pro jeho využití ať už na klasickou práci či prohlížení filmů, nabízí dostatečný výkon a vzhledem ke grafické kartě, zvládne i nějakou tu hru. Omezující může být jeho výdrž na baterie, díky které je notebook vhodný spíše do domácnosti, jako náhrada stolního počítače.

Celkové hodnocení: 4.5 / 5

Klady

  • Cena/výkon
  • Displej

Zápory

  • Výdrž baterie

lze pořídit v českých e-shopech za cenu od do  

  • Nejspolehlivější internetový obchod v ČR
  • Doprava zdarma a další výhody
  • Můžete mít ještě dnes nebo zítra
  • Prodejny a odběrná místa po celé ČR
alza logo

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru