HP 250 G3

HP 250 G3 – kvalitní pracant za dobrou cenu

HP 250 G3 cílí především na domácí a firemní uživatele, vyžadující notebook pro kancelářskou práci, prohlížení internetu, případně prohlížení filmů. Pro tyto uživatele může být zajímavá především jeho cena, pohybující se jen kolem 8 000 Kč. Nahlédněme dnes na něj blíže v naší recenzi…

Konstrukce a provedení

Vzhledem k ceně notebooku je kvalita konstrukce překvapivě na dobré úrovni a to i přesto, že jde o obyčejný plast. Víko notebooku obsahuje na dotek příjemnou matnou povrchovou úpravu.

Konektorové výbavě není co vytknout a na notebooku najdeme prakticky vše, co bychom mohli očekávat. Na levé straně notebooku se nachází napájecí konektor, VGA, HDMI, ethernetový konektor pro připojení k síti, USB 3.0 a kombinovaný audio jack. Když se podíváme na druhou stranu, tak tam potom nalezneme dvojici USB konektorů ve verzi 2.0 a DVD mechaniku. Výbavu ještě doplňuje čtečka paměťových karet, která se nachází na přední straně notebooku.

Displej

HP 250 G3 obsahuje pouze TN panel s rozlišením 1366×768 pixelů. To je vzhledem k ceně a zaměření notebooku pochopitelné. Naštěstí jde však o matný panel, což usnadní práci za světelných podmínek a zmírní možné nepříjemné odlesky světla.

Výkon

Výkon notebooku je úměrný ceně a cílové skupině. Tou jsou především domácí či méně nároční uživatelé. Není proto možné od něj očekávat vysoký výkon pro hraní náročný her, každopádně pro standardní kancelářskou práci, prohlížení internetu či sledování filmů je dostatečný.

Jako procesor je použit dvoujádrový Intel Celeron N2840 s frekvencí 2,16 GHz. Paměť RAM má kapacitu 4 GB. Pevný disk má kapacitu až 500 GB, což bude určitě dostatečné pro většinu uživatelů.

Baterie a výdrž

Kapacita čtyřčlánkové baterie je 2 612 mAh. To stačí na přibližně 3h provozu v závislosti na způsobu práce.

Shrnutí a závěr

HP 250 G3 nabízí za cenu jen kolem 8 000 Kč solidní notebook, vhodný pro domácí či méně náročné uživatele. Pokud chcete hrát náročné hry, tak bude potřeba si holt připlatit,  ale pro klasickou kancelářskou práci, prohlížení internetu nebo sledování filmů je, vzhledem k nízké ceně, HP 250 G3 dobrá volba.

Celkové hodnocení: 4.5 / 5

Klady

  • Poměr cena/výkon
  • Konstrukce
  • Matný displej

Zápory

  • Viditelné otisky prstů

lze pořídit v českých e-shopech za cenu od do  

  • Nejspolehlivější internetový obchod v ČR
  • Doprava zdarma a další výhody
  • Můžete mít ještě dnes nebo zítra
  • Prodejny a odběrná místa po celé ČR
alza logo

1 názor na “HP 250 G3 – kvalitní pracant za dobrou cenu”

  1. Pingback: HP 250 G4 - levný notebook pro nenáročné uživatele - Recenze notebooků

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru