HP 250 G4 recenze

HP 250 G4 – levný notebook pro nenáročné uživatele

HP 250 G4, jak už název napovídá, je čtvrtou generací notebooků HP 250 (viz. naše předchozí recenze notebooku HP 250 G3). Neoslní výkonem, ale hlavně nízkou cenou. Uplatnění najde především v kancelářích nebo v domácnosti na prohlížení internetu, filmů a běžnou práci. Pokud hledáte právě takové zařízení za dobrou cenu, jistě vás bude zajímat dnešní recenze.

Vzhled a konstrukce

Design notebooku je proveden v tmavých šedo-černých barvách. Svým vzhledem se sice nemůže řadit mezi stylové notebooky, přesto ale vypadá velmi dobře a rozhodně neurazí. Tělo je vzhledem k nízké ceně plastové, zato ale kvalitně zpracováno. Mírně se sice prohýbá víko notebooku při silnějším zatlačení, ale při běžném zacházení to nebude nijak obtěžovat. Rozměry 38,43 x 25,46 x 2,43 cm a hmotnost 2,1 kg nijak nevybočují z řady konkurenčních 15″ notebooků.

Z konektorové výbavy se na pravé straně notebooku nachází čtečka paměťových karet, USB 2.0 a DVD mechanika a na druhé straně VGA, LAN RJ-45, HDMI, USB 3.0, USB 2.0 a kombinovaný audio jack.
HP 250 G4

Displej

Displej má velikost 15,6″ a rozlišení HD ready 1366 x 768. Kvůli nízké ceně byla použita TFT technologie, takže se musíte smířit s horší kvalitou barev a malými pozorovacími úhly. Vzhledem k ceně je ale použití tohoto typu displeje logickou volbou a ani konkurence v podobné cenové relaci na tom není nijak lépe.

Výkon

HP 250 G4 neoslní náročné uživatelé a hráče, běžným uživatelům ale bude svým výkonem jistě stačit. Dvoujádrový procesor Intel Celeron M s frekvencí 1.6 GHz, 4GB paměť RAM a integrovaná grafická karta nabízí dostatek výkonu pro kancelářskou práci, prohlížení internetů či filmů.

Pro data a filmy je v notebooku připraven pevný disk s kapacitou 500 GB.
HP 250 G4 ze strany

Baterie a výdrž

Baterie s kapacitou 31 Wh nabízí energii na 3-5h práce, dle způsobu používání. To není zase tak málo a jde o velmi pěkný výsledek který je možné zařadit do průměru ostatních notebooků podobné kategorie.

Hodnocení a závěr

HP 250 G4 neoslní svým výkonem náročné uživatele, ale spíše méně náročné uživatele, pro které je hlavní prioritou při výběr notebooku cena. Je tak ideální do kanceláře, domácnosti, nebo pro studenty. Kancelářskou práci, prohlížení internetu a filmů zvládne bez problému, což bude většině uživatelů dostačovat. Kdo chce víc, bude si muset připlatit. HP 250 G4 je možný pořídit za cenu do 8 000 Kč.

Celkové hodnocení: 4 / 5

Klady

  • Cena
  • Konstrukce
  • Výdrž baterie

Zápory

  • Kvalita displeje

lze pořídit v českých e-shopech za cenu od do  

  • Nejspolehlivější internetový obchod v ČR
  • Doprava zdarma a další výhody
  • Můžete mít ještě dnes nebo zítra
  • Prodejny a odběrná místa po celé ČR
alza logo

1 názor na “HP 250 G4 – levný notebook pro nenáročné uživatele”

  1. Pingback: HP 250 G6 (recenze) - Další nástupce úspěšné levné řady notebooků | Recenze notebooků

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru