HP ProBook 450 G2

HP ProBook 450 G2 – notebook nejen do kanceláře

HP ProBook 450 G2 zaujme svou nabídkou především méně náročné pracující uživatelé, hledající notebook do kanceláře a na práci. Vzhledem k velkému množství konfigurací které HP nabízí a ceně, může být však zajímavý nejen pro ně. Více vám prozradí naše dnešní recenze.

Vzhled, design a konstrukce

Při návrhu designu a konstrukce vsadilo HP na kombinací černého plastového víka s šedou hliníkovou základnou. Tato kombinace je ještě umocněna broušením na povrchu základny a vypadá velmi pěkně.

Konstrukce notebooku HP ProBook 450 G2 je pevná a kvalitní. Mírné prohýbání je možné zaznamenat snad jen u víka notebooku, ale nejedná se o nic, co by při běžném používání vadilo.

Rozměry jsou 375 x 262,8 x 25,5 mm a hmotnost se ustálila na 2,19 kg. Těmito parametry nijak nevybočuje z běžného standardů 15″ notebooků.

HP ProBook 450 G2
HP ProBook 450 G2

Displej

15″ displej má rozlišení 1920 x 1080. Jde o klasické TN což se projevu na horším podáním barev a pozorovacích úhlech. Je však jasné, že použití IPS by cenu násobně zvedlo a HP se zaměřuje spíše na klasické uživatele, než na profesionální grafiky či fotografy, pro které by IPS mohlo hrát významnou roli.

Na trhu je možné také narazit na levnější konfigurace obsahující displej s rozlišením 1366 x 768. Takže je na každém, zda dá přednost nízké ceně, nebo většímu rozlišení a s tím spojenou pohodlnější práci.

Výkon

Dvoujádrový procesor Intel Core i3 má frekvenci 2.1 GHz, paměť RAM 4GB. Grafická karta je v tomto případě integrovaná Intel HD Graphics 5500. Nečekejte tedy herní výkon a notebook na hry. V takovém případě se budete muset podívat po jiném notebooku.

Pro data je připravený pevný disk s kapacitou 120 GB.

Baterie a výdrž

Baterie s kapacitou 40 Wh slibuje výdrž až 9h. Jak známo, výrobcem udávaná předpokládaná výdrž se vždy liší, ale i tak je možné se dostat až na 5h , což je pěkný výsledek.

Závěr

HP ProBook 450 G2 poslouží dobře nejen v kanceláři, ale vzhledem k velkému množství různých konfigurací se hodí i do domácnosti a na běžné používání. Cena se navíc pohybuje nízko a je možné jej pořídit kolem 15 000 Kč, dle zvolené konfigurace.

Celkové hodnocení: 4 / 5

Klady

  • FullHD displej
  • Konstrukce
  • Výdrž baterie

Zápory

  • Kvalita displeje

lze pořídit v českých e-shopech za cenu od do  

  • Nejspolehlivější internetový obchod v ČR
  • Doprava zdarma a další výhody
  • Můžete mít ještě dnes nebo zítra
  • Prodejny a odběrná místa po celé ČR
alza logo

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru