Lenovo IdeaPad Y50-70 recenze

Lenovo IdeaPad Y50-70 – herní notebook za příznivou cenu

Lenovo IdeaPad Y50 pochází z řady nejvýkonnějších notebooků oblíbené značky Lenovo. Je vhodný především k práci, sledování filmů, poslechu hudby a surfování na internetu. Zvládá ale i náročnější aplikace, kterými jsou například grafické editory, nebo také moderní hry.

Konstrukce a design

Notebook není pouze dobře vybaven, zaujme i atraktivní černým vzhledem. Jeho menší nevýhoda je, že na víku zůstávají viditelné otisky prstů. Lenovo IdeaPad Y50 se dá pohodlně přenášet, jelikož jeho váha činí pouhých 2,4 kg a rozměry 264 x 387 x 23 cm (po řadě hloubka, šířka, výška). To je i jsou na takto výkonný a herní notebook velmi pěkné parametry.

Rozložení klávesnice je vyhovující, stejně tak jejích jistota stisku. Na klávesnici se píše velmi pohodlně a co víc, klávesnice je mírně podsvícená, což jistě oceníte při nízkém osvětlení.

Lenovo IdeaPad Y50-70 - vzhled a konstrukce
Lenovo IdeaPad Y50-70 – vzhled a konstrukce

Displej

Jak už bylo zmíněno, Lenovo IdeaPad Y50 zvládá rozjet i náročné grafické programy. Proto je samozřejmostí velké rozlišení displeje, přesněji 1920 x 1080. Skvěle se tak kompenzuje úhlopříčka 15.6 palců. Větší úhlopříčka je výhodná pro hry a grafické práce, přestože se tím trochu zvětší hmotnost počítače (která je ovšem v tomto případě i tak poměrně malá).

Hardware a výkon

Protože se jedná o herní notebook, tak notebook je vybaven kvalitní grafickou kartou NVIDIA GeForce GTX 960M s 2 GB grafickou pamětí. To nejlepší na tomto notebooku je ale jeho čtyřjádrový procesor Intel Core i7. Běžná frekvence je 2.6 GHz, zvládne se ovšem přepnout v případě potřeby i na výjimečných 3.6 GHz.  Paměť RAM má velikost dokonce až  16 GB, což se jistě bude hodit především během práce v grafických programech.

Lenovo IdeaPad Y50-70 recenze
Lenovo IdeaPad Y50-70

Výdrž

Výdrž baterie je negativně ovlivněna kvalitní grafickou kartou a výkonným procesorem. Tento přenosný počítač běžné vydrží kolem 2-3 hodin, dle zatížení. Proto se až tak nehodí na delší pracovní cesty. Na této věci se dá najít ale i něco pozitivního. Baterie s větší kapacitou by totiž výrazně ovlivnila i váhu notebooku, která je u Lenovo IdeaPad Y50 na herní notebook velmi malá.

Hodnocení a závěr

Cena tohoto produktu začíná na 22 000 Kč, dle konfigurace, což je vzhledem k tomu, co nabízí, velice příznivé. Drobné nedokonalosti se zde dají odpustit, jelikož se jedná o notebook poměrně dosti kvalitní a spolehlivý.

Celkové hodnocení: 4 / 5

Klady

  • Výkon
  • Displej
  • Konstrukce

Zápory

  • Výdrž baterie

lze pořídit v českých e-shopech za cenu od do  

  • Nejspolehlivější internetový obchod v ČR
  • Doprava zdarma a další výhody
  • Můžete mít ještě dnes nebo zítra
  • Prodejny a odběrná místa po celé ČR
alza logo

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru