Lenovo V15 (recenze) – kvalitní univerzální notebook

Novinka Lenovo V15 je dalším ze zástupců pracovních notebooků do kanceláře či domácnosti. Nabízí dobrý poměr ceny a výkonu a pro běžnou práci nabízí vše potřebné. Obstojí v silné konkurenci? To si povíme v recenzi.

Konstrukce a design

Po konstrukční stránce se Lenovo V15 rozhodně nenechá zahanbit. Vzhledem k tomu, že se vydává za pracovní notebook, musí tomu odpovídat i kvalita konstrukce. Přeci jen každý pracující člověk potřebuje spolehlivý stroj, který vydrží i časté přenášení a který neudělá ostudu na pracovním meetingu. Všechno tohle splňuje Lenovo V15 naprosto bezproblémově. 

Konstrukce notebooku je pevná, bez jakýchkoliv vrzavých zvuků a nepříjemných pohybů konstrukce. Stejně tak design působí čistě, jednoduše a hlavně elegantně. Od pracovních notebooků neočekáváme ani zbytečně žádné výstřelky. Šedá barva navíc vypadá krásně a ne tolik nezajímavě, jako obyčejná černá.

Notebook Lenovo V15
Notebook Lenovo V15

Displej

Jak už název napovídá, jedná se o 15” notebook. Ten dostal do vínku rozlišení FullHD 1920 x 1080 s tenkými rámečky a antireflexní úpravou, která zajišťuje lepší čitelnost displeje na slunci. 

Hardware a výkon

Notebook Lenovo V15 se prodává v několika různých kombinacích. Ta námi testovaná disponuje dvoujádrovým procesorem AMD Ryzen 3 s frekvencí 2.6 GHz a 8 GB operační paměti RAM. K dispozici je i přítomná integrovaná grafická karta AMD Radeon Vega 8. Pevný disk má celkovou kapacitu 256 GB a jedná se o disk s technologii SSD. Ta mimojiné přispívá k rychlejšímu startu a běhu operačního systému. Na běžnou práci tak nabízí Lenovo V15 výkonu dostatek. 

Lenovo V15
Lenovo V15

Baterie a výdrž

Baterie s kapacitou 35 Wh poskytuje notebooku dostatek energie na 4 – 6 hodin používání. 

Hodnocení a závěr

Lenovo V15 je dobře vybaveným notebookem za pěknou cenu do 12 500 Kč. Zároveň ale nabízí dostatek výkonu pro běžnou práci, slušnou výdrž baterie a kvalitní konstrukci.

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply