Chladící podložky pod notebook

Pokud při práci na notebooku vyžadujete vyšší výkon a současně bezproblémový provoz, je vhodným příslušenstvím právě chladící podložka pod notebook. Pokud se rozhodnete k pořízení chladící podložky pod notebook, měli byste brát v potaz základní parametry. Jde v první řadě o to, zda se rozhodnete pro pasivní nebo aktivní chlazení:

  • U pasivního chlazení se vlastně jedná jen o zlepšení přístupu vzduchu k nasávacím otvorům větráčků, umístěným zpravidla na dolní straně přístroje. Pasivní chladicí podložka vlastně jen nadzvedne spodní stranu notebooku a umožní lepší cirkulaci. Jedná se o levné, ale nepříliš efektivní řešení s výrazně nižší účinností.
  • Aktivní chladicí podložky jsou mnohem účinnější. Bývají opatřeny ventilátory, které vhánějí chladicí vzduch, takže procesor, grafická karta i pevný disk jsou mnohem výrazněji ochlazovány a díky tomu mohou podávat vyšší a stabilnější výkon.

Dalším parametrem je provedení podložky: Plastové podložky jsou všeobecně lehčí, levnější a snadno přenosné. Kovové chladící podložky jsou odolnější, ovšem i těžší a také cenově se pohybují o něco výš. Vliv hraje i počet ventilátorů a jejich velikost. Větší větráček ještě nemusí vždy znamenat větší výkon při chlazení. Vyššího výkonu se dočkáme od systémů s větším počtem ventilátorů, ovšem pochopitelně s musíte smířit s vyšší hladinou hlučnosti.

Vašemu výběru neodpovídají žádné produkty.

Přejít nahoru