Asus E200HA – stylová mobilita s výdrží

Asus E200HA recenze
Asus E200HA-FD0004TS lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>
alza logo

Notebook můžete koupit např. na e-shopu Alza.cz.

  • Nejspolehlivější internetový obchod v ČR
  • Doprava zdarma a další výhody
  • Můžete mít ještě dnes nebo zítra
  • Prodejny a odběrná místa po celé ČR
Přejít do e-shopu

Malé a lehké notebooky s nízkou cenou jsou u uživatelů velmi oblíbené, přestože jejich výkon není na první pohled nijak oslnivý. I tak ale bez problému vystačí na klasickou kancelářskou práci a běžné používání. Proto si nachází své místo u uživatelů, oceňujících mobilitu. Jedním z takových notebooků, který jsme zde recenzovali byl stylový Asus X205TA. Jelikož je to už nějaký ten pátek a pomalu se tento kousek již doprodává, přišel Asus s jeho nástupcem s označením Asus E200HA. A právě o něm bude dnešní recenze.

Konstrukce a provedení

Změn není celkově mnoho a zachován zůstal i design a provedení notebooku. Nutno ale říct, že to není vůbec naškodu. Právě naopak. Už v recenzi na Asus X205TA jsme chválili jeho stylový a elegantní vzhled, takže jsme rádi, že tento čistý a minimalistický design zůstal zachován.

Stejně tak se nezměnili rozměry notebooku a především nízká hmotnost, která zůstala na 0.98 kg. Stále tak je notebook velmi mobilní a perfektně přenosný.

Změny se dočkáme ale v konektorové výbavě, která byla doplněna o jeden konektor USB 3.0. Zbytek zůstal zachován, takže na těle přístroje nalezneme ještě jeden konetor USB 2.0, micro HDMI, kombinovaný Audio Jack a čtečku paměťových karet.

Asus E200HA ze strany

Asus E200HA ze strany

Displej

U displeje novinky také nehledejme. Vzhledem k ceně zařízení ale není moc co zlepšovat. Rozlišení  1366 x 768 je při úhlopříčce 11.6 palce naprosto dostatečné a technologie TN v této cenové relaci také. Jak je u TN zvykem, setkáme se bohužel s horšími pozorovacími úhly.

I tak je ale kvalita displeje na svou cenu poměrně dobrá. Asus totiž vylepšuje zobrazení a parametry displeje pomocí své technologie ASUS Splendid a díky tomu je obraz čistší, ostřejší a se zářivějšími barvami.

Hardware a výkon

Frekvence procesoru oproti Asus X205TA vzrostla z 1,33 GHz na 1.84 GHz. I zde je opět použitý Intel Atom se čtyřmi jádry. Procesoru sekunduje 2 GB operační paměť RAM. Tato kombinace bez problému stačí na prohlížení internetu, běžnou kancelářskou práci či prohlížení filmů na cestách.

Pro data je Asus E200HA vybavený SSD diskem s kapacitou 32 GB. Díky tomu není notebook tak náchylný na mechanická poškození, způsobená otřesy notebooku. SSD disk v kombinaci s pasivním chlazením zajišťuje také velmi tichý chod. Nevýhodou naopak může být jeho velikost. Tu je naštěstí možné rozšířit paměťovou kartou, která se dá dnes již pořídit za rozumnou cenu.

Asus E200HA klávesnice

Asus E200HA – pohodlná klávesnice

Baterie a výdrž

Baterii jsme chválili již u předchůdce a jinak tomu nebude ani u Asus E200HA. Přestože ani zdaleka nedosahuje výrobcem udávaných 14 hodin i tak překvapí nadprůměrným výsledkem. Není problém se dostat zhruba na 6-8 hodin provozu, v závislosti na způsobu používání.

Shrnutí a závěr

Pokud je pro vás důležitá mobilita a zároveň neprahnete po vysokém výkonu, ale naopak oceníte nízkou cenu, může být pro vás Asus E200HA výbornou volbou. Jeho nízkou hmotnost v tašce skoro ani neucítíte a navíc vám svým elegantním vzhledem rozhodně neudělá ostudu. Cena pohybující se kolem 6 000 Kč je více než příjemná.

Asus E200HA – stylová mobilita s výdrží
Asus E200HA – stylová mobilita s výdrží
Asus E200HA-FD0004TS lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>
alza logo

Notebook můžete koupit např. na e-shopu Alza.cz.

  • Nejspolehlivější internetový obchod v ČR
  • Doprava zdarma a další výhody
  • Můžete mít ještě dnes nebo zítra
  • Prodejny a odběrná místa po celé ČR
Přejít do e-shopu
2 Comments
  1. […] oželíte možnost proměnit notebook v tablet, může být pro vás vhodnou alternativou třeba Asus E200HA nebo Acer Aspire ES11. Ty nabízejí zhruba stejný výkon a výbavu, nízkou cenu, malé rozměry […]

  2. […] který často ve výsledku vyjde finančně výrazně výhodněji. Příkladem může být např. Asus E200HA s cenou okolo 6 500 Kč, nebo Acer Aspire ES11 za cenu kolem 6 000 […]

Leave a reply

Recenze notebooků
Logo