Asus X205TA

Asus X205TA – levný a stylový notebook

Asus X205TA je srovnatelný s námi již dříve recenzovaným Acerem Aspire E11. Rozměrově jde o podobně malý a lehký notebook, což z něj činí ideální zařízení pro časté přenášení. Rozměry jsou 286 x 193,3 x 17,5 mm a hmotnost dokonce ještě nižší než u Aceru, příjemných 0,98 kg.

Asus X205TA

Konstrukce a provedení

Asus X205TA je možné zakoupit v tmavě modré, bílé, zlaté a červené barvě. To z něj dělá stylové zařízení i pro něžnější pohlaví 🙂 Tomu přispívají i malé rozměry a hmotnost, která je jen 0,98 kg. Díky tomu se notebook vleze bez problému i do nějaké dámské kabelky.

Námi testovaná varianta byla v tmavě modrém provedení, jejíž odstín vypadá hodně tmavě až černě. Design notebooku je příjemně jednoduchý a minimalistický, podobný skoro až Apple produktům.

Asus X205TA

Konstrukci, vzhledem k ceně, nemůžeme očekávat jinou, než v plastovém provedení. Ta je ale celkem pevná a na dobré úrovni. Notebook má příjemnou, matnou povrchovou úpravu. Její nevýhodou jsou viditelné otisky prstů.

Na levé straně notebooku najdeme napájecí konektor, čtečku microSD karet,  micro HDMI a audio jack. Vpravo potom dva USB konektory verze 2.0. Toto je kompletní konektorová výbava notebooku. Vzadu se ještě nachází dva menší „výčnělky“, které mírně notebook nadzvednou pří jeho položení na stole.

Výčnělky Asusu X205TA
Výčnělky Asusu X205TA

Klávesnice notebooku je pohodlná a ideální na psaní i delších textů. Proto může být Asus X205TA, díky svému provedení, vhodnou alternativou k tabletům v případě, že potřebujete často psát texty.

Klávesnice
Klávesnice

Displej

Displej má rozlišení 1366 x 768 pixelů. Vzhledem k tomu, že notebook je 11″, tak rozlišení vnímám jako dostatečné. Bohužel jde o klasický lesklý TN panel, který se projevuje horšími pozorovacími úhly a kvalitou. Ale vzhledem k ceně je toto pochopitelné.

Výkon

Asus X205TA není určen pro hraní náročných ner, ale spíše pro práci, office, prohlížení internetu a konzumaci obsahu. Tomu odpovídá i jeho výkon, který je pro tyto případy dostatečný. O ten se stará čtyřjádrový procesor  Intel Atom s frekvencí 1,33 GHz a paměť RAM s kapacitou 2 GB.

V notebooku nenajdeme standardní točivý disk, ale SSD disk s kapacitou 32 GB. Tato volba je pro často přenášený notebook ideální, jelikož takový disk je méně náchylný na poškození způsobené otřesy notebooku, protože neobsahuje žádné citlivé točivé části. Díky vestavěné čtečce karet je možné malou kapacitu notebooku rozšířit, zakoupením microSD karty, které se dnes dají již pořídit za dobré ceny a s dostatečnou kapacitou.

Notebook neobsahuje žádný větrák sloužící k chlazení notebooku a celý notebook je chlazený pasivně, aniž by se nějak výrazně zahříval. Díky tomu jde o absolutně tiché zařízení.

Baterie a výdrž

Výrobcem udávaná výdrž notebooku je 12 hodin. Ta se ale samozřejmě v reálu liší, ale i tak se s notebookem dostaneme na nějakých 8-9 hodin, což je skvělý výsledek. To zajišťuje dvoučlánková baterie s kapacitou 38 Wh.

S notebookem je dodávaný malý a lehký napájecí adaptér, který hodnotíme kladně a je naprosto ideální pro přenášení tak lehkého, mobilního notebooku.

Napájecí adaptér notebooku Asus X205TA
Napájecí adaptér notebooku Asus X205TA

Shrnutí a závěr

Asus X205TA je příjemný, lehký a mobilní notebook za cenu pohybující se jen kolem 6 000 Kč. Díky tomu může být ideální pro studenty, kteří ocení pohodlnou klávesnici pro časté psaní a dlouhou výdrž na baterii. Barevné kombinace, stylový vzhled notebook, malé rozměry a nízkou hmotnost ocení také ženy, kterým se notebook bez problému vejde i do kabelky.

Celkové hodnocení: 4.5 / 5

Klady

 • Výdrž na baterii
 • Cena
 • Rozměry a hmotnost
 • Klávesnice

Zápory

 • Magnet na otisky prstů

lze pořídit v českých e-shopech za cenu od do  

 • Nejspolehlivější internetový obchod v ČR
 • Doprava zdarma a další výhody
 • Můžete mít ještě dnes nebo zítra
 • Prodejny a odběrná místa po celé ČR
alza logo

4 názory na “Asus X205TA – levný a stylový notebook”

 1. Pingback: Acer Chromebook 11 - mobilní Chromebook - Recenze notebooků

 2. David Vadil

  Za tu cenu výborný notebook. Výdrž na baterii je vážně skvělá. Trošku mi vrže pravá strana notebooku, ale pravděpodobně jde jen o vadu kusu, jelikož brácha má taky jeden a ten nevrže. Za tu cenu nelituji, dobrá koupě :).

  1. David Vadil: Je možné, že půjde vážně jen o vadu kusu. Námi testovaný kus při běžném zacházení nijak nevrzal.

 3. Pingback: Asus E200HA - stylová mobilita s výdrží - Recenze notebooků

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru