Lenovo B50

Lenovo B50 – levný notebook na práci

Produkt: Lenovo B50

Lenovo B50 pochází z nejnižší a nejlevnější pracovní řady notebooků od Lenova. Za velmi nízkou cenu tak můžete získat notebook vhodný pro práci či internet. V dnešní recenzi se podíváme jak na tom tento levný pracant je.

Konstrukce a provedení

Lenovo B50 na první pohled nezaujme nějak vyzývavým vzhledem, ale spíše pro Lenovo klasickým minimalistickým vzhled v černé barvě a ostrými hranami. I když i tak vypadá dobře. Je fakt, že tento styl se nemusí líbit úplně každému, ale přeci jen jde spíše o pracovní stroj, než stylový notebook pro ženy 😉 Tělo notebooku je pevné až na okolí klávesnice, které se mírně prohýbá. Nejde však o nic, co by mělo nějak překážet nebo vadit při práci s notebookem.

Velmi příjemné jsou rozměry a hmotnost notebooku které určitě ocení nejeden uživatel při jeho přenášení. Rozměry jsou 380 x 262 x 24,7 mm a váha notebooku 2,36 kg.

Displej

Displej je klasika. TN panel s HD Ready rozlišením 1366×768 a antireflexní povrchovou úpravou. S TN panelem opět klasicky souvisí horší kvalita barev a pozorovací úhly, ale co za tuto cenu můžeme čekat?

Výkon

Na svou cenu nabízí Lenovo B50 dobrý výkon dostačující pro jakoukoliv kancelářskou práci, internet či filmy. Výkon má na starosti dvoujádrový procesor Intel Core i3 o frekvenci 2 GHz a 4GB RAM. Grafická karta je integrovaná Intel HD Graphics. To je však v tomto případě naprosto dostačující. Přeci jen nejde o herní notebook, ale hlavně pracovní notebook.

Baterie a výdrž

V notebooku se nachází čtyřčlánková baterie s kapacitou 1 970 mAh. To v praxi vystačí na práci kolem 4h v závislosti na způsobu používání, nastaveném jasu atd.

Shrnutí a závěr

Lenovo B50 je notebook z nejnižší kategorie pracovních notebooků od Lenova. Svou roli pracovního notebooku zvládá dokonale a to za velmi nízkou cenu. Ta se pohybuje jen kolem 10 000 Kč což je velmi pěkná cena pro takovéto zařízení.

Hodnocení redakce - 4/5 Hodnocení redakce: 4/5

Klady:

  • Cena
  • Velikost a hmotnost
  • Vzhled

Zápory:

  • Lehce se prohýbající klávesnice

One comment

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *