Lenovo IdeaPad 300

Lenovo IdeaPad 300 – multimediální notebook do domácnosti

Řada notebooků IdeaPad společnosti Lenovo je zaměřená primárně na domácí a běžné uživatele. Prioritou je tak mimo jiné kombinace výkonu, potřebného pro každodenní používání, spolu s příznivou cenou. Jak Lenovo IdeaPad 300 reprezentuje jméno své značky vám prozradí naše recenze tohoto přistroje.

Konstrukce a design

Notebooky řady IdeaPad se vyznačují také zajímavějším vzhledem, oproti konzervativním pracovním ThinkPad notebookům. Víko notebooku je provedeno v černé barvě, stejně tak i okolí klávesnice, které je navíc oživeno jemnou texturou.

U notebooků Lenovo jsme si již celkem zvykli na kvalitní zpracování. Jinak tomu není ani u notebooku Lenovo IdeaPad 300. Mírně se prohýbá jen klávesnice v jejím středu, ale nejde o nic obtěžujícího.

I na 15″ notebook je Lenovo IdeaPad 300 poměrně lehkým notebookem. Jeho hmotnost činí 2.3 kg. Na šířku naměříme 394 mm, na výšku 265 mm a hloubku 265 mm. Z konektorové výbavy nechybí HDMI pro připojení monitoru, čtečka paměťových karet a trojce USB portů (1x USB 2.0 a 2x USB 3.0).

Lenovo IdeaPad 300 - víko notebooku
Lenovo IdeaPad 300 – víko notebooku

Displej

Patnácti palcový TN displej s rozlišením 1366 x 768 je v této cenové kategorii už taková klasika. Klasikou jsou bohužel i horší pozorovací úhly a podání barev.

Je škoda, že se výrobci tohoto rozlišení stále tolik drží. FullHD 1920×1080 by jistě ocenili i domácí uživatelé. Ale je samozřejmě pochopitelné, že velkou roli v tomto případě hraje cena.

Hardware a výkon

Vzhledem ke své ceně nenabízí Lenovo IdeaPad 300 nějaký extra výkon pro náročné uživatele, běžnému zákazníkovi bude ale jistě bohatě stačit. Srdcem notebooku je čtyřjádrový procesor Intel Celeron M s frekvencí 1.6 GHz, kterému sekunduje 4 GB operační paměť RAM a integrovaná grafická karta.

Pro data je k dispozici 500 GB pevný HDD disk.

Lenovo IdeaPad 300
Lenovo-IdeaPad-300

Baterie a výdrž

Co se výdrže týká dosahuje Lenovo IdeaPad 300 spíše průměrných výsledků. Běžně na jedno nabití vydrží zhruba kolem 2-3 hodin. To není jistě mnoho. Přesto, pokud budeme brát tento notebook primárně jako přístroj do domácnosti, tak to nemusí být až tak velký problém, vzhledem k dostupnosti elektrické energie.

Shrnutí a závěr

Když si to všechno shrneme, je Lenovo IdeaPad 300 docela povedeným notebookem do domácnosti. Neurazí svým vzhledem a nabídne výkon dostatečný pro běžné používání, práci i multimédia. Velkou roli při nákupu takového přístroje bude jistě hrát i cena. Ta se pohybuje kolem 8 000 Kč, což je na takto vybavený přístroj příjemná cena.

Celkové hodnocení: 4 / 5

Klady

  • Cena
  • Poměr cena/výkon
  • Konstrukce

Zápory

  • Výdrž baterie

lze pořídit v českých e-shopech za cenu od do  

  • Nejspolehlivější internetový obchod v ČR
  • Doprava zdarma a další výhody
  • Můžete mít ještě dnes nebo zítra
  • Prodejny a odběrná místa po celé ČR
alza logo

1 názor na “Lenovo IdeaPad 300 – multimediální notebook do domácnosti”

  1. Pingback: Lenovo IdeaPad 310 - Notebook (nejen) do domácnosti za pár korun | Recenze notebooků

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru