Notebook Lenovo IdeaPad S145

Lenovo IdeaPad S145 (recenze) – Levný a cenově dostupný notebook

Velká část uživatelů nepotřebuje nadupaný herní stroj, ale naopak ocení levný notebook se kterým si vystačí na běžnou práci a prohlížení internetu. Právě jim se snaží Lenovo vyhovět svým notebookem Lenovo IdeaPad S145.

Konstrukce a design

I když se výrobce snažil stáhnout cenu tohoto notebooku co nejníž, tak na konstrukci se až tak radikálně rozhodně nešetřilo. Budete si muset sice odpustit luxusnější kovové materiály, ale i tak je notebook dostatečně pevný, aniž by docházelo k nepříjemnému prohýbání konstrukce či jejímu vrzání.

Pro snadnou práci a psaní je notebook vybaven klávesnicí s nízkým zdvihem, díky kterému se na ni píše pohodlně a rychle. Bezproblémový je také touchpad, který reaguje spolehlivě a navíc podporuje i gesta více prsty.

 

Notebook Lenovo IdeaPad S145 v otevřeném stavu
Notebook Lenovo IdeaPad S145 v otevřeném stavu s úhlem 180°

Displej

Pokud se ale naopak někde šetřilo, tak to byl displej. Na FullHD můžete rovnou zapomenout a notebook disponuje rozlišením pouhých 1366 x 768 px, což na 15” notebook v dnenší době není moc. Vzhledem ale k cílovce a nízké ceně se ale není moc čemu divit a pro běžné uživatelé toto rozlišení nebude až tak velkou překážkou.

Hardware a výkon

Lenovo IdeaPad S145 nabízí výkon dostačující pro běžnou kancelářskou práci i práci na internetu. O ten se stará dvoujádrový procesor AMD A s frekvencí 2.6 GHz a 4 GB operační paměť RAM. Grafická karta je samozřejmě pouze integrovaná AMD Radeon R3 Series. 

Pro fotky, videa, dokumenty a další uživatelský obsah je k dispozici pevný disk o velikosti až 500 GB, takže prostoru pro své soubory bude mít každý jistě dostatek.

Displej notebooku Lenovo IdeaPad S145
Displej notebooku Lenovo IdeaPad S145

Výdrž baterie

I přes nízkou cenu Lenovo IdeaPad S145 překvapí svou výdrží baterie kolem 4 h, což je v této kategorii pěkný výsledek.

Hodnocení a závěr

Lenovo IdeaPad S145 je pěkným notebookem, který zaujmenízkou cenou. Bez operačního systému se dá pořídit za cenu, která jen lehce přesahuje 6 000 Kč. Ale i za tu nabídne dostatečný výkon, pěknou konstrukci a dobrou výdrž baterie.

Celkové hodnocení: 4 / 5

Klady

  • Cena
  • Poměr cena/výkon
  • Výdrž baterie

Zápory

  • Malé rozlišení displeje

lze pořídit v českých e-shopech za cenu od do  

  • Nejspolehlivější internetový obchod v ČR
  • Doprava zdarma a další výhody
  • Můžete mít ještě dnes nebo zítra
  • Prodejny a odběrná místa po celé ČR
alza logo

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru