Lenovo IdeaPad S340 recenze

Lenovo IdeaPad S340 (recenze) – Tenký a lehký notebook za přijatelnou cenu

Čtrnáctipalcové notebooky nabízí rozumný kompromis mezi dostatečnou velikostí pro práci a přijatelnými rozměry pro časté přenášení a práci na cestách. To splňuje i recenzovaná novinka Lenovo IdeaPad S340, který k tomu navíc přidává i malé rozměry a dobrou cenu. Pojďme se na něj podívat.

Vzhled, konstrukce a design

Vzhledově působí Lenovo IdeaPad S340 stylově. Čisté linie a minimalistický design dodávají notebooku na stylovosti a eleganci. Vzhledově hodně připomíná námi dříve recenzovaný notebook Lenovo XXX.

Konstrukční zpracování i přes nízkou cenu je velmi dobré a bez jakýchkoliv zvuků vrzání či praskání. Menši výtku máme jen k základně notebooku a okolí klávesnice, kde se notebook lehce prohýbá, obzvlášť v okolí mezerníku. Při práci to však nijak nevadí a není to znatelné.

Klávesnice notebooku má nízký zvih, reaguje spolehlivě a píše se na ni bez problémů, snadno a rychle. Navíc disponuje podsvícením, což ocení každý především při večerní práci. Pod klávesnicí se nachází velký touchpad s podporou víceprstých gest.

Lehký notebook Lenovo IdeaPad S340
Lehký notebook Lenovo IdeaPad S340

Displej

Jak jsme zmínili v úvodu recenze, Lenovo IdeaPad S340 disponuje 14” displejem. Konkrétně s rozlišením 1920 x 1080 a IPS technologií, která zajišťuje pěkné barevné podání a velké pozorovací úhly.

Displej notebooku Lenovo IdeaPad S340
Displej notebooku Lenovo IdeaPad S340

Hardware a výkon

O výkon se stará čtyřjádrový procesor AMD Ryzen 5 s frekvencí 3,7 GHz a 8 GB paměť RAM. Grafický výkon obsatarává pouze integrovaná grafická karta AMD Radeon RX Vega 8. Vzhledem ale k cílovce na kterou tímto notebookem Lenovo cílí to až tak nevadí, jelikož IdeaPad S340 nemá ambice si hrát na herní notebook a běžným uživatelům nabídne výkonu dostatek.

Uživatelská data je možné ukládat na SSD disk o velikosti 512 GB, takže místa na data jistě bude mít každý dostatek.

Výdrž baterie

Výrobce udává až osmihodinovou výdrž na jedno nabití. Ta se může jako vždy lišit dle používání notebooku a využítem výkonu. I tak se ale v průměru není problém dostat na 6-8 hodin práce.

Hodnocení a závěr

Lenovo IdeaPad S340 je pěkným, lehkým a přenosným notebookem s příjemnou cenou do 15 000 Kč, za kterou nabízí dostečný výkon pro klasickou běžnou práci.

Celkové hodnocení: 4.5 / 5

Klady

  • Vzhled a design
  • Poměr cena/výkon
  • Nízká hmotnost
  • Výdrž baterie

Zápory

  • Mírné prohýbání kolem klávesnice

lze pořídit v českých e-shopech za cenu od do  

  • Nejspolehlivější internetový obchod v ČR
  • Doprava zdarma a další výhody
  • Můžete mít ještě dnes nebo zítra
  • Prodejny a odběrná místa po celé ČR
alza logo

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru