Lenovo IdeaPad Yoga 11

Lenovo IdeaPad Yoga 11 – hybridní notebook

Lenovo IdeaPad Yoga 11 nabízí flexibilní konstrukci, díky které je možné notebook přeměnit např. na tablet. Pro tyto účely obsahuje také dotykový displej. Dnes se na něj podíváme podrobněji v naší recenzi.

Konstrukce a provedení

Jak jsme již naznačili v úvodu, Lenovo IdeaPad Yoga 11 nabízí flexibilní konstrukci, která umožňuje používat notebook ve čtyřech režimech. Nejpoužívanější je asi klasické použití jako notebook, který je ale možné, díky speciální konstrukci a kloubu, přeměnit na tablet na tablet. Kromě těchto dvou variant nabízí i režimy zvané jako „stojánek“ či „stan“. Tyto režimy oceníte především při prohlížení filmu, či prezentaci fotografií.

Video:

Pro konstrukci notebooku byl využit plast s hliníkem. Ta je pevná a kvalitní, až na mírně se prohýbající víko. Lenovo IdeaPad Yoga 11 se kromě konzervativní šedé varianty prodává i v oražové barvě, která vypadá obzvlášť efektně a originálně.

Rozměry námi testované 11″ varianty jsou 298 x 206.5 x 17.2 mm a hmotnost 1.45 kg. Pro notebook jde o příjemné rozměry s přijatelnou hmotností, které ale v případě tabletu jsou už docela velké. Je však třeba brát v potaz, že jde primárně o notebook než tablet.

Displej

Yoga obsahuje IPS displej s rozlišením 1920 x 1080. Technologie IPS zajistí věrnější a kvalitnější podání barev, navíc se skvělými pozorovacími úhly.

Výkon

Procesor byl použit Intel Core i3 s frekvencí 1.5 GHz a dvěma jádry. Paměť RAM má kapacitu 4 GB. Pro běžnou práci je výkon dostatečný. Notebook však není určen náročnějším hráčům, jelikož obsahuje pouze integrovanou grafickou kartu. Pro vaše data je připraven 500 GB pevný disk, což by mělo být dostatečné i pro náročnější uživatele.

Baterie a výdrž

O výdrž se stará čtyřčlánková baterie, která udrží notebook naživu, při klasické práci, kolem cca 5h.

Shrnutí a závěr

Lenovo IdeaPad Yoga 11 nabízí, díky speciální konstrukci, hned čtyři pracovní režimy, které určitě najdou uplatnění při jeho používání. Výkon notebooku je pro běžnou práci také dostatečný, navíc zabalený do pěkného designu, který především v oranžové variantě vypadá vážně zajímavě a originálně. Yoga se na trhu prodává za celkem přijatelnou a pěknou cenu, jen kolem 15 000 Kč.

Celkové hodnocení: 4.5 / 5

Klady

  • Displej
  • Flexibilní konstrukce
  • Dotykový displej

Zápory

  • Výdrž na baterii

lze pořídit v českých e-shopech za cenu od do  

  • Nejspolehlivější internetový obchod v ČR
  • Doprava zdarma a další výhody
  • Můžete mít ještě dnes nebo zítra
  • Prodejny a odběrná místa po celé ČR
alza logo

1 názor na “Lenovo IdeaPad Yoga 11 – hybridní notebook”

  1. Pingback: Lenovo IdeaPad Flex 14 - stylový notebook s flexibilní konstrukci

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru