Recenze notebooku Lenovo IdeaPad Z50-75

Lenovo IdeaPad Z50-75 (recenze) – Levný notebook do domácnosti či kanceláře

Notebook Lenovo IdeaPad Z50-75 zastupuje řadu levných multimediálních notebooků tohoto výrobce. Svoji hardwarovou výbavu staví na komponentách od AMD a s cenou nepřekročí ani 13 000 Kč. Podívejme se na něj v recenzi.

Vzhled, design a konstrukce

Od notebooků z této cenové relace člověk nemůže očekávat, co se konstrukce týká, zrovna velké zázraky. Lenovo IdeaPad Z50-75 ale v tomto ohledu dokáže na svojí kategorii překvapit. Větší část tvoří sice plasty, ty jsou ale velmi dobře zpracované, takže to tolik nevadí. Navíc v okolí klávesnice se nachází hliníkové šasi, které z notebooku dělá na první pohled o řád dražší stroj, než ve skutečnosti je.

Po obvodu nechyb žádný potřebný konektor, který by člověk mohl postrádat. Takže vpravo je přítomná DVD mechanika, USB, čtečka karet a audio jack. Vlevo VGA, LAN, HDMI a dvojce USB konektorů, z nich jeden je ve verzi 3.0.

Víko notebooku Lenovo IdeaPad Z50-75
Víko notebooku Lenovo IdeaPad Z50-75

Displej

Displej s velikostí 15.6” není žádným překvapením. Co už ale naopak překvapením je, je FullHD rozlišení 1920 x 1080. Jedná se ale bohužel o klasický běžný TN panel, který trpí na horší pozorovací úhly. Přesto je ale o dost kvalitnější, než jsou na tom displeje jiných notebooků v této kategorii.

Jeho povrchová úprava je lesklá, což není zrovna příjemné při práci venku či proti oknu. Matná povrchová úprava by jistě byla v tomto případě lepším řešením.

Displej notebooku Lenovo IdeaPad Z50-75

Hardware a výkon

Hardwarová konfigurace je postavená na komponentách platformy AMD. Základem je čtyřjádrový procesor AMD A s frekvencí 1.9 GHz a dedikovaná grafická karta AMD Radeon R6 M255 s grafickou pamětí 2 GB. To vše završuje 8 GB operační paměti RAM.

Na svojí cenu tak nabízí Lenovo IdeaPad Z50-75 výkonu dostatek. A nejen výkonu, ale i místa pro uživatelská data. Pro ty je připravený rovnou 1TB pevný disk.

Baterie a výdrž

Pokud je něco výraznou slabostí tohoto notebooku, tak je to právě baterie. Její kapacita je 32 Wh, což zajistí energii tak na 2 – 3 hodiny provozu. To není na dnešní dobu zrovna mnoho a navíc i samotné nabíjení trvá více jak 2 hodiny. Pokud ale budete chtít pracovat s notebookem především doma nebo v kanceláři, tak se to dá skousnout a slabší baterie vás nemusí nijak výrazně obtěžovat.

Hodnocení a závěr

Za cenu kolem 12 000 Kč, za kterou se Lenovo IdeaPad Z50-75 prodává, se jedná o dobrý notebook svým poměrem cena/výkon. Navíc nabídne FullHD displej a poměrně dobrou konstrukci. Nevýhodou je slabší výdrž baterie, která z něj dělá především notebook na domácí použití či do kanceláře, než na časté použití na cestách, ale to pro někoho nemusí být překážkou.

Celkové hodnocení: 3.5 / 5

Klady

  • Cena
  • Konstrukce
  • FullHD displej
  • Poměr cena/výkon

Zápory

  • Výdrž baterie

lze pořídit v českých e-shopech za cenu od do  

  • Nejspolehlivější internetový obchod v ČR
  • Doprava zdarma a další výhody
  • Můžete mít ještě dnes nebo zítra
  • Prodejny a odběrná místa po celé ČR
alza logo

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru