Asus ZenBook Flip UX360CA

Asus ZenBook Flip UX360CA – malý a flexibilní

Proč vlastnit dvě zařízení, když můžete mít vše v jednom? Asus ZenBook Flip UX360CA kombinuje, díky flexibilní konstrukci, klasický 13.3” notebook a tablet. Jestli je toto řešení krok správným směrem vám napoví naše recenze.

Konstrukce a design

Hliníkové tělo s efektními broušenými kruhy na víku vypadá skutečně velmi elegantně a stylově. Příjemná je i na notebook nízká hmotnost 1.3 kg. Z pohledu tabletu ale už tak příjemná není a při používání v “tabletím” režimu je zařízení v rukách celkem znát.

O flexibilitu se stará dvojce kloubů. Celkově je konstrukce notebooku kvalitní a pevná, až na prostor klávesnice, kde se při větším zatlačení plast lehce prohýbá.

Zapínací tlačítko se tentokrát nenachází nad klávesnici jak bývá zvykem, ale na levé straně, spolu s regulaci hlasitosti, aby bylo přístupné i při požívání v režimu tablet. V tomto režimu totiž dochází k vypnutí klávesnice a touchpadu, aby nedošlo náhodou k nechtěnému stisknutí kláves. Na levé straně se dále nachází také jedno USB 3.0 a čtečka SD karet. Druhá strana obsahuje nabíjecí konektor, USB 3.0, USB-C, port micro HDMI a kombinovaný 3.5 mm jack.

Víko notebooku Asus ZenBook Flip UX360CA z broušeného kovu
Víko notebooku Asus ZenBook Flip UX360CA z broušeného kovu

Displej

13.3” displej disponuje FullHD rozlišením 1920 x 1080 a technologii IPS, díky které má daleko lepší podání barev i pozorovací úhly než klasické TN displeje u notebooků. Asi není potřeba dodávat, že je samozřejmě dotykový.

Trošku na škodu je, že výrobce použil lesklý panel a nesáhl po matném provedení. To docela znepříjemňuje práci s notebookem na přímém slunci.

Displej a klávesnice notebooku Asus ZenBook Flip UX360CA

Hardware a výkon

Chlazení je zajišťováno pasivně. Díky absenci točívého větráku a přítomnosti SSD disku si tak můžete užít naprosté ticho při práci, což je velmi příjemné. Na druhou stranu byl kvůli pasivnímu chlazení použit slabší dvoujádrový procesor Intel Core m3-6Y30 s frekvencí 0.9 GHz, který je možné v případě nutnosti přetaktovat s pomocí TurboBoost až na 2.2 GHz. Tomu sekunduje 4 GB operační paměť RAM.

Výkon je naprosto dostatečný pro běžnou kancelářskou práci, internet a sledování filmů. Na hraní her, střih videí či jiné náročné úlohy můžete ale zapomenout, k tomu není tento notebook primárně určen.

Video:

Baterie a výdrž

Použití úsporných komponent a baterie s kapacitou 56 Wh zajišťuje vydrž notebooku na jedno nabití 6-7 hodin. To vystačí prakticky skoro na celou pracovní dobu či školní vyučování, aniž by bylo potřeba hledat zásuvku a notebook nabíjet. Pokud by to náhodou nestačilo, je v balení samozřejmě přítomná nabíječka, jejíž hlavní předností je nízká hmotnost a malé rozměry, takže se velmi snadno přenáší.

Hodnocení a závěr

Asus ZenBook Flip UX360CA je možné pořídit za cenu zhruba do 18 000 Kč. Zaujme elegantním vzhledem, nabídne dotykový IPS FullHD displej a flexibilní konstrukci.

Přestože jde o zajímavý přístroj, není na škodu si před koupí ujasnit, zda vůbec potřebujete hybridní konstrukci a jestli využijete dotykový displej a “tablet” režim. V opačném případě se můžete poohlédnout také po nějakém jiném menším 13” notebooku, který často ve výsledku vyjde finančně výrazně výhodněji. Příkladem může být např. Asus E200HA s cenou okolo 6 500 Kč, nebo Acer Aspire ES11 za cenu kolem 6 000 Kč.

Celkové hodnocení: 3.5 / 5

Klady

 • Design
 • Konstrukce
 • IPS displej
 • Nízká hmotnost
 • Tichý
 • Výdrž

Zápory

 • Lesklý displej
 • Slabší výkon procesoru

lze pořídit v českých e-shopech za cenu od do  

 • Nejspolehlivější internetový obchod v ČR
 • Doprava zdarma a další výhody
 • Můžete mít ještě dnes nebo zítra
 • Prodejny a odběrná místa po celé ČR
alza logo

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru