Lenovo IdeaPad Flex 14

Lenovo IdeaPad Flex 14 – stylový notebook s flexibilní konstrukci

Podobně jako námi dříve recenzované Lenovo IdeaPad Yoga 11 nabízí i Flex 14 flexibilní konstrukci, v tomto případě, ale se dvěma režimy otevření. Na to, co dále nabízí, se podíváme v dnešní recenzi.

Konstrukce a provedení

Lenovo IdeaPad Flex 14 zaujme už na první pohled svým elegantním a stylovým provedením. Konstrukce notebooku je kvalitní a dostatečně pevná, bez jakékoliv známky výraznějšího prohýbání.

Jak jsem již nastínil v úvodu, notebook obsahuje, podobně jako Yoga 11 speciální kloub, který zajišťuje větší flexibilitu notebooku. Na rozdíl od Yogy však Lenovo IdeaPad Flex 14 nabízí pouze dva režimy. Notebook je možné tedy používat buď klasicky, nebo v režimu tzv. „stanu“.

Líbí se mi, že tlačítko pro zapínání notebooku není umístěnu u klávesnice, jak bývá zvykem, ale na pravé straně notebooku. Vzhledem k flexibilitě notebooku je to ideální umístění, jelikož v případě trvalejšího použití v „poloze stanu“, nebo při využívání externího monitoru během práce doma, není potřeba notebook pro jeho zapínání otevírat.

Kromě tlačítka se na pravé straně notebooku ještě nachází dvojce USB 2.0 konektorů a čtečka SD karet a na druhé straně napájecí konektor, HDMI, LAN, USB 3.0 a kombinovaný audio jack.

Displej

Notebook je osazen klasickým lesklým TN panelem s rozlišením 1366×768. To je trošku zklamání, jelikož se s tím pojí i horší pozorovací úhly a kvalita barevného podání.

Výkon

Lenovo IdeaPad Flex 14 používá procesor Intel Core i3 s frekvencí 1,9 GHz a dvěma jádry. Paměť RAM má kapacitu 4 GB. Pro data je použita kombinace SSD disku s kapacitou 8 GB a klasického pevného disku o velikosti 500 GB. Tato kombinace pomáhá rychlejšímu startu a běhu systému a zároveň nabízí dostatek prostoru pro uživatelská data.

Baterie a výdrž

Čtyřčlánková baterie by dle výrobce měla udržet notebook při životě až 6h. To se však ve skutečnosti může lišit dle způsobu práce.

Shrnutí a závěr

Lenovo IdeaPad Flex 14 je pěkný stylový notebook, s kvalitní, flexibilní konstrukci a dostatečným výkonem pro klasickou práci a multimediální použití. Jediným menším zklamáním je kvalita displeje, která je však stejná u většiny prodávaných notebooku v dané cenové relaci. Flex 14 se prodává za cenu kolem 13 000 Kč a za tu cenu jde o pěkné zařízení, které má co nabídnout.

Celkové hodnocení: 4 / 5

Klady

  • Flexibilní a kvalitní konstrukce
  • Tlačítko pro zapnutí na straně notebooku
  • Dotykový displej

Zápory

  • Kvalita displeje

lze pořídit v českých e-shopech za cenu od do  

  • Nejspolehlivější internetový obchod v ČR
  • Doprava zdarma a další výhody
  • Můžete mít ještě dnes nebo zítra
  • Prodejny a odběrná místa po celé ČR
alza logo

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru