Recenze notebooku Lenovo ThinkPad Edge E560

Lenovo ThinkPad Edge E560 – Vybavený pracant s IPS displejem a příznivou cenou

Již je to nějaký pátek, co jsme vám přinesli recenzi dřívějšího modelu Edge E550. Dnes se podíváme na jeho následovníka s označením Lenovo ThinkPad Edge E560.

Vzhled, design a konstrukce

Na první pohled nedošlo u notebooku k žádným významným změnám co se týká designu a provedení přístroje. Vlastně to ani nebylo potřeba. Konstrukce, přestože je plastová, je velmi pevná a kvalitně zpracovaná. Černá barva a jednoduché designové linie nikoho neurazí i když ani svým vzhledem příliš nenadchnou. Je však třeba si uvědomit, že stejně jako celá řada ThinkPad, je notebook určený především pro práci, ať už se jedná o managery, nebo drobné podnikatele, takže design je naprosto odpovídající a dostatečný pro danou cílovou skupinu.

Víko notebooku Lenovo ThinkPad Edge E560
Víko a design notebooku Lenovo ThinkPad Edge E560

Displej

Podstatných změn se dočkal displej. Rozlišení zůstalo stejně jako u předchozího modelu FullHD 1920 x 1080, změnila se ale použitá technologie. Výrobce sáhl po IPS panelu, díky čemuž se výrazně zlepšila kvalita barev a také pozorovací úhly. To oceníte jak při sledování tak také při práci v grafických programech.

Výbava, hardware a výkon

Lenovo ThinkPad Edge E560 disponuje dvoujádrem procesorem Intel Core i5 taktovaným na frekvenci 2.3 GHz. To je parametrově zhruba podobné předchozímu modelu. Naopak paměť RAM byla navýšena z 2 GB na celkem 8 GB.

Co se pevného disku týká, tak ten má kapacitu 1 TB, což je velikost naprosto dostatečná i pro větší množství pracovních souborů i nějakého toho filmu.

Notebook Lenovo ThinkPad Edge E560

Baterie a výdrž

Baterie s kapacitou 48 Wh udrží notebook při životě při šetrnějším používání klidně i 5 hodin, což je velmi slušné, na takto výkonný a vybavený notebook s FullHD displejem.

Hodnocení a závěr

Vezmeme-li v potaz při všech těch vyjmenovaných vlastnostech i příznivou cenu notebooku, která se pohybuje kolem 17 000 Kč, je Lenovo ThinkPad Edge E560 zajímavým přístrojem a to nejen pro pracovní využití, ale třeba i jako náhrada za stolní počítač v domácnosti, nebo jako notebook pro studenta.

Celkové hodnocení: 4.5 / 5

Klady

  • Cena
  • Konstrukce a provedení
  • IPS displej
  • Výbava a výkon

Zápory

  • Pro někoho nudný design

lze pořídit v českých e-shopech za cenu od do  

  • Nejspolehlivější internetový obchod v ČR
  • Doprava zdarma a další výhody
  • Můžete mít ještě dnes nebo zítra
  • Prodejny a odběrná místa po celé ČR
alza logo

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru