Acer Aspire E15

Acer Aspire E15 – levný notebook pro domácí a nenáročné uživatele

Acer Aspire E15 patří do nejnižší řady notebooků společnosti Acer. Můžeme tedy očekávat levný notebook se základní výbavou určenou hlavně na nenáročnou kancelářskou práci, surfování po internetu a přehrávání filmů.

Konstrukce a provedení

Konstrukce notebooku je plastová, jak je možné v této cenové relaci očekávat. Plasty jsou z černé barvy a celkově design notebooku vypadá pěkně a působí příjemně jednoduše. Na černých plastech ovšem snadno zůstávají viditelné otisky prstů. Konstrukce se mírně prohýbá v okolí klávesnice, stejně tak víko displeje. Nejde ale o nic, co by při běžném zacházení mělo jakkoliv obtěžovat.

Rozměrově notebook nijak nevybočuje z běžných 15″ notebooků. Ty jsou 381.6 x 258 x 26.1 mm. Stejně tak je na tom i jeho hmotnost 2.4 kg.

Displej

Displej s úhlopříčkou 15.6″ má rozlišení 1366×768 s TN technologií. Ta se odráží na horších pozorovacích úhlech a podání barev. Každopádně jde o standard 15″ notebooků v této cenové kategorii a pro běžného uživatele bude takový displej bez problému dostačující.

Výkon

Jak již bylo zmíněno, Acer Aspire E15 se zaměřuje hlavně na méně náročné a domácí uživatele. Tomu je přizpůsoben i výkon notebooku, kvůli tlaku na co nejnižší cenu. Procesorem je čtyřjádrový Intel Celeron M s frekvencí 1.83 GHz a 4 GB RAM. Pro uložení dat je použit pevný disk s kapacitou 1000 GB.

Baterie a výdrž

Výrobcem udávaná výdrž je 7 hodin. Ta se však bude v praxi lišit a dle způsobu práce s notebookem se pohybuje zhruba kolem 5 hodin.

Shrnutí a závěr

Acer Aspire E15 nabízí za velmi nízkou cenu solidní základ pro domácí a méně náročné uživatele. Notebook bez problému zvládne nenáročnou kancelářskou práci, surfování po internetu a přehrávání filmů. Prodává se za nízkou cenu do 8 000 Kč.

Celkové hodnocení: 4 / 5

Klady

  • Cena
  • Vzhled

Zápory

  • Lehce se prohýbající konstrukce

lze pořídit v českých e-shopech za cenu od do  

  • Nejspolehlivější internetový obchod v ČR
  • Doprava zdarma a další výhody
  • Můžete mít ještě dnes nebo zítra
  • Prodejny a odběrná místa po celé ČR
alza logo

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru