Asus F540SA recenze

Asus F540SA – atraktivní univerzální notebook

Na první pohled atraktivně řešený moderní notebook Asus F540SA o kterém bude dnešní recenze, za opravdu překvapivě nízkou cenu nabídne krásný výkon. Hodí se jako pracovní přístroj, výborně poslouží i pro rychlé surfování na internetu a přináší celou řadu opravdu praktických funkcí. Podívejme se na jeho vlastnosti.

Zaujme na první pohled

Matně černý design vyhovuje i těm nejnáročnějším požadavkům. Na trhu je k dispozici také neméně elegantní stříbrná varianta. O připojení tiskárny, skeneru nebo dalších zařízení je postaráno prostřednictvím USB portu 3.1 typu C s vysokou přenosovou rychlostí (až 10 Gbit/s), nechybí ani zabudovaná kamera s mikrofonem pro pohotovou komunikaci, notebook Asus 540SA se umí připojit přes Bluetooth, WiFi, má zabudovánu i čtečku paměťových karet a oddělenou numerickou klávesnici. Pevný disk disponuje kapacitou 1 000 GB, hmotnost přístroje činí pouhých 2 000 gramů.

Asus F540SA - Víko displeje
Asus F540SA – Víko displeje

Vynikající čitelnost displeje za každých podmínek

Protože notebook občas používáme i na cestách a ne vždy v optimálních světelných podmínkách, je rozlišení a kvalita obrazu na displeji jednou ze zásadních priorit. U přístroje Asus F540SA se uživatel rozhodně nemusí strachovat, práce s textem, používání grafických programů, sledování filmů i vyhledávání na Internetu je vždy perfektní, antireflexní full HD displej s úhlopříčkou 15,6″ díky revoluční technologii Splendid nemá se zobrazením vůbec žádné problémy, poměr stran obrazovky je samozřejmě podle standardu 16:9.

Windows 10 si oblíbíte

Systém Windows 10 je řešen intuitivně a práce v něm nebude činit obtíže ani uživatelům, kteří byli zvyklí na starší varianty operačních systémů. Je třeba počítat s tím, že notebook je primárně nastaven pro odesílání všech dat na OneDrive, což ale není problém podle potřeby deaktivovat. K pohodlnému ovládání notebooku Asus F540SA slouží moderně řešený touchpad s podporou vícedotykového ovládání a s možností využití gest. Možné je pochopitelně i připojení externí myši či dalších ovládacích prvků prostřednictvím portů USB.

Asus F540SA
Asus F540SA

Výkon a výdrž

Po zapnutí nás mile překvapí hned první užitečná funkce, kterou je rychlý start z režimu spánku, v němž může být počítač odložen na mnoho dní bez výraznější spotřeby energie, okamžitě je tedy připraven k práci. Dvoujádrový procesor Intel Celeron spolu s kvalitní integrovanou grafikou Intel HD Graphics zaručí špičkový výkon, notebook Asus F540SA díky minimalizované spotřebě a tříčlánkové baterii umožní dlouhodobé používání i bez připojení k elektrické síti.

Závěrečné shrnutí

Za málo peněz obdržíte v tomto případě opravdu hodně muziky, pokud chceme použít oblíbeného přirovnání, notebook zvládne kancelářskou práci a splní i veškeré další běžné požadavky, je vhodný pro internetovou komunikaci i sledování filmů a poslech hudby, snad jen opravdu nároční hráči, kteří se věnují horkým novinkám s nejvyššími hardwarovými nároky, by mohli mít nějaké výraznější výhrady. Ale pro ně jsou určeny přístroje v úplně jiné třídě.

Celkové hodnocení: 4 / 5

Klady

  • Poměr cena/výkon
  • Vzhled
  • FullHD displej

Zápory

  • Pro někoho málo USB konektorů

lze pořídit v českých e-shopech za cenu od do  

  • Nejspolehlivější internetový obchod v ČR
  • Doprava zdarma a další výhody
  • Můžete mít ještě dnes nebo zítra
  • Prodejny a odběrná místa po celé ČR
alza logo

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru