Chladící podložky pod notebook

Pokud při práci na notebooku vyžadujete vyšší výkon a současně bezproblémový provoz, je vhodným příslušenstvím právě chladící podložka pod notebook.

Pokud se rozhodnete k pořízení chladící podložky pod notebook, měli byste brát v potaz základní parametry. Jde v první řadě o to, zda se rozhodnete pro pasivní nebo aktivní chlazení:

  • U pasivního chlazení se vlastně jedná jen o zlepšení přístupu vzduchu k nasávacím otvorům větráčků, umístěným zpravidla na dolní straně přístroje. Pasivní chladicí podložka vlastně jen nadzvedne spodní stranu notebooku a umožní lepší cirkulaci. Jedná se o levné, ale nepříliš efektivní řešení s výrazně nižší účinností.
  • Aktivní chladicí podložky jsou mnohem účinnější. Bývají opatřeny ventilátory, které vhánějí chladicí vzduch, takže procesor, grafická karta i pevný disk jsou mnohem výrazněji ochlazovány a díky tomu mohou podávat vyšší a stabilnější výkon.

Dalším parametrem je provedení podložky:

  • Plastové podložky jsou všeobecně lehčí, levnější a snadno přenosné.
  • Kovové chladící podložky jsou odolnější, ovšem i těžší a také cenově se pohybují o něco výš.

Vliv hraje i počet ventilátorů a jejich velikost. Větší větráček ještě nemusí vždy znamenat větší výkon při chlazení. Vyššího výkonu se dočkáme od systémů s větším počtem ventilátorů, ovšem pochopitelně s musíte smířit s vyšší hladinou hlučnosti.

Yenkee YSN 120

Yenkee YSN 120 – Elegantní podložka za příjemnou cenu

Chladící podložka s elegantním designem, která spolehlivě ochladí váš notebook a zároveň vám neudělá ostudu na pracovním stole. To je Yenkee YSN 120. Ergonomický design se navíc postará o pohodlí při práci a díky tichému chodu vás chladící ventilátor nebude nijak rušit, abyste se mohli v klidu soustředit, ať už píšete důležitý dokument, upravujete grafiku, …

Yenkee YSN 120 – Elegantní podložka za příjemnou cenu Číst dál »

CHladící podložka pod notebook Zalman ZM-NC11

Zalman ZM-NC11 – spolehlivá chladicí podložka pod notebook

Notebook lze sice používat i bez vhodné chladicí podložky, pokud ale budete požadovat od přístroje vyšší výkon, vyhneme při jejím použití případným nežádoucím komplikacím. Chladicí podložka Zalman ZM-NC11 je určena primárně pro hráče a pro uživatele, pracující s náročnější grafikou nebo dalšími programy, vyžadujícími vysoký výkon a současně nepřerušovaný provoz.

Chladící podložka Cooler Master NotePal U3 PLUS

Cooler Master NotePal U3 PLUS – drží notebook v pohodě

Pokud využíváme notebook skutečně naplno, občas není snadné udržet správnou pracovní teplotu, což je určitá daň za mobilitu a malé rozměry přístroje. Řešení ale existuje, stačí použít vhodnou chladicí podložku. Model Cooler Master NotePal U3 Plus nabízí za příjemnou cenu skutečně vysoký výkon. Díky jednoduché a nápaditě řešené konstrukci poslouží ke snížení pracovní teploty i …

Cooler Master NotePal U3 PLUS – drží notebook v pohodě Číst dál »

Přejít nahoru