Lenovo IdeaPad G50-45

Lenovo IdeaPad G50-45 – levný notebook pro domácí uživatele

Hledáte-li notebook pro běžné domácí užití, internet a prohlížení filmu, tak Lenovo IdeaPad G50-45 může být vhodnou volbou. Cena do 13 000 Kč může být lákavá i pro studenty.

Konstrukce a provedení

Konstrukce je i při nízké ceně kvalitní. Mírně se prohýbá jen okolí klávesnice, ale jinak jde o pevné a kvalitní plastové provedení. Víko displeje je z matného povrchu, který obsahuje zajímavou texturu. Tu najdeme také v okolí klávesnice a dodává tak notebooku na eleganci. Bohužel, jak již je častým zvykem většiny současných notebooku, tak na povrchu víka zůstávají viditelné otisky prstů.

Z konektorové výbavy notebook nabízí trojici USB z nich jedno je verze 3.0, VGA, HDMI, ethernetový RJ-45 konektor, kombinovaný audio jack, čtečku paměťových karet a DVD mechaniku.

Video:

Displej

V této cenové kategorii nemůžeme čekat nic lepšího než klasický TN panel, který má rozlišení 1366×768. Vhodné by naopak bylo použití matného displeje, jelikož displej je lesklý. To ale záleží na preferencích konkrétního uživatele.

Výkon

Nejde o žádný herní notebook, ale spíše domácí stroj určený pro práci. Tomu odpovídá i jeho výkon. Jako procesor je použitý čtyřjádrový AMD A8 s frekvencí 2 GHz. Paměť RAM má kapacitu 8 GB.

Pro data je k dispozici klasický pevný disk s kapacitou 1 000 GB.

Lenovo IdeaPad G50-45 - víko
Víko notebooku Lenovo IdeaPad G50-45

Baterie a výdrž

Notebook obsahuje čtyřčlánkovou baterii. Výdrž se pohybuje kolem cca 4 hodin v závislosti na stylu práce.

Shrnutí a závěr

Lenovo IdeaPad G50-45 se zaměřuje především na domácí uživatele, potřebující notebook zejména na prohlížení internetu, filmy a nějakou tu kancelářskou práci. To vše tento notebook splňuje dokonale a navíc za dobrou cenu kolem 13 000 Kč.

Celkové hodnocení: 4 / 5

Klady

  • Cena
  • Konstrukce

Zápory

  • Displej
  • Otisky prstů

lze pořídit v českých e-shopech za cenu od do  

  • Nejspolehlivější internetový obchod v ČR
  • Doprava zdarma a další výhody
  • Můžete mít ještě dnes nebo zítra
  • Prodejny a odběrná místa po celé ČR
alza logo

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru